Gazi İlköğretim Okulu Konya Beyşehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gazi İlköğretim Okulu Konya Beyşehir konusu Gazi İlköğretim Okulu Konya Beyşehir

Gazi İlköğretim Okulu Konya Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gazi İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1934 yılında şimdiki lise binasının olduğu yerde beyşehir Gazi Mustafa Kemal Mektebi Baş Muallimliği adı altında iki katlı bir binada eğitim yapmaya başlamıştır. Bu okulun yıkılmasıyla şimdiki yerine 1954 yılında halen B- blok olarak kullanılan 5 derslikli binada gazi İlkokulu olarak eğitim-öğretime devam edilmiştir. 1964 ve 1977 yıllarında onarım yapılmıştır. 1984 yılında tuvaletler dışarı alınmış, 1985 de bahçeye iki derslikli bir ek bina yaptırılmıştır. 1990 yılında ana binanın üstüne bir kat ilave edilmiş olup bina 15 dersliğe çıkarılmıştır.1991 de tekli öğretime geçilmiş, 1996 da kalorifer tesisatı yaptırılmıştır.

Okulumuzun A blok binası 1966 yılında Beyşehir Lisesi bünyesinden ayrılarak bağımsız Ortaokul olmuş, şimdiki Ali Rıza Celeboğlu İlköğretim Okulunun kullandığı Belediye arkasında ki eski Kızılay binasında eğitim-öğretimini sürdürmüştür. 1968-1969 öğretim yılından itibaren şimdiki binasında hizmete başlamıştır. ALAADDİN inadının veriliş nedeni, Türk tarihine yön vermiş, Beyşehir de yaşamış Anadolu Selçuklu Sultanı I. ALAADDİN KEYKUBADın hatırasını günümüzde yaşatmak olduğu öğrenilmiştir.

1997-1998 eğitim-öğretim yılında İlköğretimin zorunlu ve 8 yıla çıkarılması nedeniyle Gazi İlkokulu ve Alaaddin Ortaokulu birleştirilmiş, okulun adı da Gazi Mustafa Kemal Atatürkün anısına GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU olarak değiştirilmiştir.

Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU
    Eğitime açılış yılı 1962
    Yerleşim Yeri Şehir Merkezi
    Derslik sayısı 28
    Öğretim şekli Normal
    Adresi: HACIAKİF MH. ÖZDİLEK CD. NO:4 BEYŞEHİR
    Telefon Numarası: 3325122124
    Faks Numarası: 3325122124
    E-mail Adresi:
    Web Adresi: -