Gazi Üniversitesi Beypazarı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Hakkında Bilgi

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gazi Üniversitesi Beypazarı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Hakkında Bilgi konusu Gazi Üniversitesi myo - Beypazarı Teknik Bilimler myo - Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu hakkında - myo

TARİHÇE

Yüksekokulumuz 1999 yılında Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı ile faaliyete geçmiştir. Bu Programda öğrenciler kuyumculuk ve takı tasarımı konusunda teorik ve uygulamalı eğitim görmektedirler. Ayrıca iş yerlerinde staj yaparak kuyumculuk alanında tasarım ve üretim elemanı olarak yetişmektedirler. Bu programın mezunları kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde görev alabilmekte, isterlerse kendi işyerini açabilmektedirler.

Kurulduğu günden bu yana gelişen ve programı zenginleştirilen yüksekokulda, 2001 yılında Tekstil/Moda Tasarımı Programı başlatılmıştır. Öğrenciler bu programda Tekstil/Moda Tasarımı konusunda teorik ve uygulamalı eğitim görmekte, giyim sektöründe görev almak üzere modelist ve stilist olarak yetiştirilmektedir. Program sonunda Tekstil/Moda Tasarımı bölümü mezunları Hazır Giyim sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde giysi modellerinin tasarımı, kalıp hazırlanması ve dikimi işlemlerinde görev alabilecek niteliklere sahip olarak yetiştirilmektedir.

El SANATLARI BÖLÜMÜ
    Kuyumculuk ve Takı Tasarımı

TEKSTİL, GİYİM, AYAKKABI ve DERİ BÖLÜMÜ

Tekstil Teknolojisi

İletişim

Adres ve Telefonlar

Eski Ankara Cad. No : 18
    ( Gazi Üniversitesi, Beypazarı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu )
    06730 Beypazarı / ANKARA

Telefon : 0 (312) 762 79 91
    Fax : 0 (312) 762 79 44

http://www.btbmyo.gazi.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş