Galatasaray'da Emre Aşık ''Yedeklerle bile Şamnpiyon Oluruz'' dedi

'Galatasaray' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 7 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Galatasaray'da Emre Aşık ''Yedeklerle bile Şamnpiyon Oluruz'' dedi konusu

"Yedeklerle bile şampiyon oluruz"

Galatasarayımızın tecrübeli stoperi Emre Aşık, "Bu sezon öyle bir kadro kurduk ki, yedeklerimiz bile şampiyonluğa oynar" diyerek iddialı konuştu. Şampiyonlar Ligi’nde elenmelerinin tek sorumlusunun Teknik Direktörümüz Michael Skibbe olmadığını savunan Emre, "Belki de kaderimizde UEFA finali oynamak var" diyerek olaya farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor.

Tecrübeli futbolcu, şunları söyledi: "Şampiyonlar Ligi’ne kalamadığımız için üzerimize çok gelindi. Hocamız haksız yere eleştiriliyor. Bu sezon iyi bir takım kuruldu. Kaliteli oyunculardan kurulu bir takım olmamıza rağmen, henüz hazır değiliz. Zaten sonuçlar da bize bunu gösterdi. Henüz sezonun başındayız.

Tek suçlu Skibbe değil
    Şampiyonlar Ligi’ne kalamamış olmamız bizim için büyük hayal kırıklığı oldu. Ancak bunun tek sorumlusu Skibbe değil. Bu başarısızlıkta biz futbolcuların da payı var. Skibbe’ye yapılan eleştirilerin hiçbirisine katılmıyorum. Skibbe kendini kanıtlamış, çok iyi bir hoca. Ben bugüne kadar en az 10 farklı teknik adamla çalıştım. Skibbe çalıştığım teknik adamlar arasında ilk 3’e girer. Bizim istediğimiz yalnızca biraz sabır. Ne yazık ki, Türkiye’de bu sabır gösterilmiyor. Teknik direktörler ancak ayrıldıktan sonra değerleri anlaşılıyor.

Henüz sezonun başı

Şampiyonlar Ligi’ne kalamadık ama bunu UEFA Kupası’nda final oynayarak telafi edebiliriz. Belki de kaderimizde UEFA Kupası’nı kazanmak var. Şükrü Saracoğlu Stadı’nda UEFA Kupası finali oynamak bizim için muhteşem olur.

Henüz ligde iki hafta oynandı. Her geçen gün daha iyi noktaya geleceğiz. Kadromuz çok geniş ve kaliteli. Her mevkide forma giymeye hazır iki oyuncu var. G.Saray’daki kadro Türkiye’de hiçbir takımda yok. Buna diğer üç büyük takım da dahil. Sahaya iki ayrı takım çıksak ikisi de şampiyonluğa oynar."

Ben profesyonelim formaya küsmem

ALMANYA kampında başarılı olmasına rağmen ligde Servet-Meira ikilisinin arkasında yedek oturan Emre, "Takımda 4 tane stoper var ve hepsi de milli takımlarda oynuyor. Ben hiçbir zaman küsmedim. Oynadığım zaman da asla şımarmadım. Sıramı bekliyorum. Kendimi hep hazır tutuyorum. Ben profesyonelim, böyle şeyleri kafama takmıyorum" diye konuştu.

Milli Takım iyi başlangıç yapacak

EURO 2008’de formasını giydiği ay yıldızlı takımın, 2010 Dünya Kupası elemelerine iyi bir başlangıç yapacağını savunan Emre Aşık, "Ermenistan kapalı bir kutu. Kendi sahalarında enteresan sonuçlar alıyorlar. Ancak, bizim milli takım onlardan çok daha iyi. Ben, Avrupa Şampiyonası’nda kaldığımız yerden devam edeceğimize inanıyorum" dedi.

Son düzenleme: 7 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş