Güzelyalı İlköğretim Okulu Konak İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Güzelyalı İlköğretim Okulu Konak İzmir konusu Güzelyalı İlköğretim Okulu Hakkında - Güzelyalı İlköğretim Okulu Tanıtım - Güzelyalı İlköğretim Okulu Resimleri - Güzelyalı İlköğretim Okulu İletişim

Güzelyalı İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Güzelyalı ilköğretim Okulu, 1966 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından standart okul tipi olarak yaptırılmış, 1968 yılında İzmir Valiliği tarafından Güzelyalı Ortaokulu olarak eğitim- öğretime açılmıştır.

Okulumuz ilk açıldığında, Karataş Lisesi'nin binasının yıkılıp yeniden yapılmaya başlanması nedeniyle Karataş Lisesi ile birlikte bir yıl eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmüştür.

1987 yılında Okul Koruma Derneği'nin katkıları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4 yeni derslik eklenmiştir.

1990 yılında ek bina yapımına başlanmış olup, 1992 yılında ek bina hizmete açılmıştır.

1993 yılında MLO(Müfredat Laboratuar Okulu) olarak seçilmiştir.

1997-1998 Eğitim- Öğretim yılından itibaren Bilgisayar Destekli Eğitime başlanmıştır. Aynı yıl içerisinde Okul Koruma Derneği'nin desteği ile Fen Bilgisi Laboratuarı oluşturulmuştur.

1997 - 1998 Eğitim - Öğretim yılından itibaren İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

2006-2007 Eğitim- Öğretim yılında MEB tarafından 3 adet Bilgi Teknolojisi sınıfı kurulmuştur.

1 Müdür , 1 Müdür Başyardımcısı , 3 Müdür Yardımcısı, 84 öğretmen, ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 93 personel ve anasınıfı dahil 1662 öğrenci ile eğitim öğretime devam edilmektedir.

Güzelyalı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Konak
    Okulun Telefonu: (232) 2854336
    Okulun Faksı: (232) 246 41 49
    Okulun Adresi: Mehmetali Akman Mahallesi 35290 18/1 Sokak No:20 Güzelyalı
    Okulun Web Adresi:
    http://www.guzelyaliio.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 625901@meb.gov.tr
    Okulun Müdürü: Özcan BAKIR
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu