Güzel Ahlâk Öğretmek İçin Rehber Kitaplar

'Okul Öncesi Eğitim' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Güzel Ahlâk Öğretmek İçin Rehber Kitaplar konusu [​IMG]

Muştu Yayınları, 5-6 yaş çocuklarına yönelik 15 kitap ve 3 CD'den oluşan içinde sürpriz
    hediyelerin de yer aldığı özel bir eğitim seti hazırladı.

Okul Öncesi Güzel Ahlak Eğitim Seti
    , çocukların çok seveceği özel çanta içinde satışa
    sunuluyor. Çocuklarına ahlaki ve manevi değerleri, dini bilgileri nasıl vereceğini dert edinen
    anne babalara çok yardımcı olacak bu kitaplar düzenli takip edildiği takdirde her anne
    baba bir öğretmen, her ev bir eğitim yuvası niteliği kazanacak. Çocuklar, bol resimli,
    bulmacalı, tekerlemeli ve boyamalı kitaplarla bir taraftan öğrenirken, bir taraftan da
    ebeveyni ile zevkli ve eğlenceli vakit geçirme imkanı bulacak. Okul Öncesi Güzel Ahlak
    Eğitim Seti'nin içinde Kur'an öğrenim seti (3 Kitap + 3 CD), Yumurcak Benim Dinim seti
    (6 Kitap), Çıtır Pıtır serisi (5 Kitap), Gonca boyama kitabı (1 Kitap) yer alıyor. Kur'an
    öğrenim seti, Kur'an harflerini, harekeleri ve kısa sure ve duaları öğretmek için
    hazırlanmış. Benim Dinim kitapları ise, çocuklara Allah'ı ve yarattığı tüm güzellikleri tanıtıp
    güzel dinimizi sevdirmeyi hedefliyor. Temel ibadetler, sahabe hayatından kesitler, dini
    terimlerin anlamları, örnek hayatlar, belirli gün ve haftalarla ilgili metinler, görgü ve
    nezaket kuralları, peygamber kıssaları gibi konuların yanı sıra soru kartları ve çıkartmalar
    da yer alıyor. Bu kavramları verirken hem içerik hem resimleme yönüyle 5-6 yaş grubu
    çocuklarının ilgi, istek ve hayal dünyası ve gelişim özellikleri dikkate alınmış.
    Tel: 212 410 50 00

Bu Sayfayı Paylaş