Gümüşpala İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Gümüşpala İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara konusu Gümüşpala İlköğretim Okulu Hakkında - Gümüşpala İlköğretim Okulu Tanıtım - Gümüşpala İlköğretim Okulu Resimleri - Gümüşpala İlköğretim Okulu İletişim

Gümüşpala İlköğretim Okulu, Elmadağ Gümüşpala Mahallesinde 1991 yılında eğitim öğretime açıldı. Okul ve mahalle adını Türk asker ve siyaset adamı Râgıp Gümüşpala'nın soyadından alırlar.

Râgıp Gümüşpala

Türk asker ve siyaset adamıdır. Adalet Partisi'nin ilk genel başkanı olan Gümüşpala, 1897'de Edirne'de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrenciyken I. Dünya Harbine katıldı. Galiçya ve Filistin'de çarpıştı. 1920'de yurda döndü ve İstiklâl Savaşı'na katıldı. Kütahya, Eskişehir, Sakarya ve Büyük Taarruz'da görev aldı. Büyük Zafer'den sonra öğrenimini tamamlayarak ordunun çeşitli kademelerinde görevler aldı. 1960'da Genel Kurmay Başkanlığı'na getirildi. Emeklilik sonrası 1961'de Adalet Partisi genel başkanı oldu. 1964'de İstanbul'da vefat etti.

LİETİŞİM

ADRES :

Gümüşpala Mah. Arif Çalış Cad. Tunç Sk. No:1

Elmadağ / ANKARA

TELEFON :

(0312) 863 48 18

FAX :

(0312) 863 48 18

E-POSTA:

252424@meb.k12.tr

http://gumuspalaio.meb.k12.tr/

kaynak:gumuspalaio.meb