Görele İlköğretim Okulu Görele Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Görele İlköğretim Okulu Görele Giresun konusu Görele İlköğretim Okulu Hakkında - Görele İlköğretim Okulu Tanıtımı - Görele İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Görele İlköğretim Okulu Resimleri

Görele İlköğretim Okulu Giresun Görele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Görele İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Görele İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Görele İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Görele İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: GÖRELE İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Görele llköğretim Okulu 28800 Görele/Giresun
    Telefon Numarası: 4545131252

Tarihçe:

Görele Ortaokulu 1944 yılında Merkez İlkokulunda eğitim ve öğretime açılmıştır. Açıldığı günden itibaren 1953 yılına kadar Merkez İlkokulunda eğitim -öğretime devam etmiştir.1953 yılında şu anda Görele Lisesinin bulunduğu binaya taşınmıştır. 1953 yılından 1966 yılına kadar Görele Lisesinin şu anda bulunduğu binada eğitim ve öğretimini bağımsız ortaokul olarak devam ettirmiştir. 1966 yılında Ortaokul binasının yerine lise açılması ile 1966 yılından 1974 yılına kadar Görele Lisesi bünyesinde eğitim ve öğretimini sürdürmüştür. 1974 yılında Ortaokul adına yaptırılan bina tamamlanmıştır.

Binanın tamamlanması ile 1974 yılında halen eğitim- öğretimin devam ettiği yeni binasına taşınmıştır. 1974 yılından itibaren bağımsız ortaokul olarak eğitim öğretime devam etmiştir. 24.10.1997 tarihinde okulun adı Görele Pansiyonlu İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.14 Ağustos 2007’de ise okulumuzun adı Görele İlköğretim Okulu olarak tekrar belirlenmiştir.Okulumuz (A) tipi okul olup , 18 dersliklidir.İki fen laboratuarı, bir kütüphane, bilgi teknolojisi sınıfı, bir çok amaçlı salon mevcuttur.

Kaynak :
    http://giresun.meb.gov.tr/

http://okulweb.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş