Göktepe Köyü Merkez Muğla

'Muğla Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 15 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Göktepe Köyü Merkez Muğla konusu Merkez Göktepe Köyü Bilgileri - Göktepe Köyü Hakkında - Göktepe Köyü Tanıtımı - Göktepe Köyü Resimleri

Göktepe ,Muğla Merkez ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: MERKEZ

İl: MUĞLA

İle Uzaklığı:52 km

İlçeye Uzaklığı:52 km

Rakım: m

Nüfus:

2000:1941
    1997:2060

Göktepe köyü Muğla-Aydın-Denizli illeri sınırında, bağlı olduğu Muğla merkezine 55 km., Aydın Bozdoğan ilçesine 35 km., Denizli Kale ilçesine 40 km. uzaklıkta bir köydür. Köyde Jandarma Karakolu, İlköğretim Okulu, Sağlık Ocağı, Orman İşletme Şefliği, Köy Grubu Ziraat Teknisyenliği, tasarrruf tedbirleri nedeniyle kapatılmış bir PTT şubesi, üç katlı bir köy odası bulunmaktadır. Eğitim yönündcen 11 köyün bağlı olduğu taşımalı öğretim merkezi konumundadır. 2000 genel nüfus sayımında nüfusu 2060 olarak tespit edilmiştir. Halk önceki yıllarda tütün yetiştiriciliği yapmakta idiyse de, kota uygulaması sonucu günümüzde daha değişik alanlara yönelmiştir. Bunların başında zeytin yetiştiriciliği gelmektedir. Turizm anlamında ziyaret edilebilecek birçok tarihi kalıntıları bulunan (Kızlaroynağı, Haneyini, Asarkayası, Soğukin gibi)şirin bir nahiyedir.

Köy Muhtarı: TUNCAY DEMİRTAŞ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (252) 224 63 25 - 60 82

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş