Gökdere Köyü Hakkında Bilgi Merkez Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Gökdere Köyü Hakkında Bilgi Merkez Tokat konusu Merkez Gökdere Köyü Bilgileri - Gökdere Köyü Hakkında - Gökdere Köyü Tanıtımı - Gökdere Köyü Resimleri

Gökdere, Tokat ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe:MERKEZ

İl: TOKAT

Tarihi

Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün bir tane türbesi vardır.türbeye çocugu olmayan aileler gelir.dilek dileyip ikirekat namaz kılarlar.dilekleri kabul olursa tekkeye kurban kesip bir miktar para bırakılır.paranın azı ya da çogu farketmez.dogan çocukların adı kızise ümidiye oğlan ise umut ya da ümit.bu isimleri anne adayları rüyalarında gördüklerini söyler.bu isimlerden dolayı tekkeye umudum dede derler.tavsiye ederim millet

Coğrafya

Tokat merkezine 26 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 488
    1997 458

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: NAZIM ALKAN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (356) 246 82 13

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Osman DİLEÇ
    2004 - Nazım ALKAN
    1999 - Nazım ALKAN
    1994 - Hüsnü ÖLMEZ

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Adı: GÖKDERE KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur fakat ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Sağlık ocağında 1 pratisyen doktor, 1 hemşire ve 1 sağlık memuru vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Ancak köyün içerisindeki yol toprak yoldur.

İle Uzaklığı: 26 km

İlçeye Uzaklığı: 0 km

Rakım: m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net

Gökdere Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş