"Futbolumuzla ısıtacağız"

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Futbolumuzla ısıtacağız" konusu [SIZE=+0][/SIZE]"Futbolumuzla ısıtacağız"

[SIZE=+0][/SIZE]Teknik direktör Frank Rijkaard, “Buraya yedek ağırlıklı bir kadroyla geldik ama umarım soğuk havayı futbolumuzla ısıtırız” dedi.
    Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Sturm Graz’la UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacakları maç öncesi iddialı açıklamalarda bulundu. Rijkaard, karşılaşmanın yapılacağı statta düzenlediği basın toplantısında, UEFA Avrupa Ligi’nde grubun daha önce biçimlendiğini vurgulayarak, “Umarım yarın (Bugün) güzel bir futbol izleriz. Özellikle taraftarlar için bu çok önemli. Hava çok soğuk, umarım oynanan futbolla taraftarları ısıtırız” diye konuştu.

‘Tek hedefimiz galibiyet’
    Maçta galibiyet için oynayacaklarının altını çizen Hollandalı teknik adam, “Bunun dışında konsantrasyon eksikliği olacağını düşünmüyorum. Buraya fazla forma şansı bulmayan oyuncularımızla geldik. Onların kendilerini kanıtlamaları için bu iyi bir fırsat olacaktır” dedi. Rijkaard, bir soru üzerine, Avrupa ve ligde farklı performans göstermelerinin yanıtını vermenin zor olduğunu, kendilerinin her maçta aynı biçimde oynamayı hedeflediklerini söyledi.

‘Düş kırıklığı yaşamadım’
    Rijkaard, “Bu sezon düş kırıklığınız oldu mu?” biçimindeki bir soru üzerine ise, “Türkiye’de beni genel olarak düş kırıklığına uğratacak birşey olmadı” dedi. Yalnızca anlık düş kırıklıkları ya da üzüntülerinin olduğunu belirten Hollandalı çalıştırıcı, “Çünkü kazanamadığımız maçlar oldu, onlarda da galibiyeti hakettiğimizi düşünüyorum. Genel olarak ligde, Avrupa kupasında ya da futbolcu bazında beni üzen bir şey olmadı” diye konuştu. Transfer konusundaki sorulara yanıt vermekten kaçınan Rijkaard, kulübün bu konuda çalışmalarının olduğunu söylemekle yetindi.

Raşit Altun

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş