Futbol ile ilgili özlü sözler - Futbolla ilgili özlü sözler

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda Mavi_inci tarafından 17 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Futbol ile ilgili özlü sözler - Futbolla ilgili özlü sözler konusu Futbol ile ilgili özlü sözler - Futbolla ilgili özlü sözler

Futbol ile ilgili özlü sözler

Adı üstünde futbol ile ilgili özlü sözler :
    Ben başlıyorum siz devamını getirin:

“Birisi bana dedi ki ‘Senin için futbol ölümden de yaşamdan da daha önemli’ ve ben de cevap verdim ‘Dinle, ondan çok daha önemli’.”
    — Bill Shankly, 1981, ‘Live from Two’, bir televizyon programı

“Latin Amerika’da futbol ve politika iç içe girmiştir. Milli takımın yenilmesinden sonra görevden alınan birçok hükümet sayabilirim size.”
    — Luis Suarez

“Futbolun 22 adamın topun peşinden koşması olduğunu düşünmenin, kemanın telden ve yaydan, Hamlet’in kağıt ve mürekkepten ibaret olduğunu söylemekten bir farkı yoktur.”
    — J. B. Priestley, The Good Companions, 1928

“Futbol basit oyundur; 22 adam 90 dakika boyunca topun peşinden koşar ve sonunda Almanlar kazanır.”
    — Gary Lineker, Temmuz 4, 1990 (Almanya’ya yenildikleri Dünya Kupası Yarı Finali sonrasında)

“Tanrı futbolu gökte oynamamızı isteseydi, oraya da çim koyardı.”
    — Brian Clough, 1991, Nottingham Forest menajeri, uzun toplarla futbol oynamaya tepkisini dile getirirken

” Top yuvarlaktır ve iki kale vardır.”
    — Kazimierz Górski

“Futbol savaştır.”
    — Rinus Michels, General lakaplı Hollanda menajeri

“En iyi bildiğim şeyler ahlak ve yükümlülüklerdir, bunu da futbola borçluyum.”
    — Albert Camus, Fransız filozof

“Futbol 4 yarıdan oluşur.”
    — Gary Lineker kupalardaki 2 maçtan bahsederken

“Top yuvarlaktır ve oyun 90 dakika sürer, gerisi teorilerden ibarettir.”
    — Sepp Herberger, Alaman menajer.

“Maçlarda ilk 90 dakikalar çok önemli.”
    — Bobby Robson.

“Bu eski komik bir oyun.”
    — Jimmy Greaves.

“Futbol Allahın belası bişeydir.”
    — Alex Ferguson, Manchester United’ın dramatik 1999 Champions League şampiyonluğu ardından
    ingiliz bir manager:
    ”İstatistikler mini etekler gibidir çoğu bölgeyi gösterselerde en önemli noktaları gizlerler”
    Bir maçı 6-0 kazanmaktansa,6 maçı 1-0 kazanmayı yeğlerim”
    Fabio capello
    ”Savunma ve seks birbirine çok benzer. Birinde topa doru hamle yaparsın diğerinde ise karşındakine. İşte İtalyan futbolunun temel prensibide bu”
    ‘Gianluigi Buffon’ …
    sizlerde eklerseniz sevinirim…

2. futbol basit bir oyundur ama zor olan o basit futboblu oynamaktır

3. futbol cesaret isteyen bir oyundur

Bu Sayfayı Paylaş