Fotoğrafta sadece bir rengi değiştirme resimli anlatım photoshop

'Photoshop Dersleri' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Fotoğrafta sadece bir rengi değiştirme resimli anlatım photoshop konusu Fotoğrafta sadece bir rengi değiştirme resimli anlatım photoshop

enk değiştirme/boyama
    Mesala bir hayvanın rengi ya da bir insanın üstündeki kıyafetin rengini ya da herhangi başka bir şeyi daha sonra değiştirmek istediniz diyelim:

- PS ta fotoğrafı açın

- Ctrl+J tuş kombinasyonu ile hemen bir kopyasını çıkalım böylece boyamak istediğimiz bir üst layerda çalışalım orijinal alt layerdaki ise aynen kalsın.Tıpkı öteki çalışmalarımızda olduğu gibi.

- Swatches dan color u yani nereyi boyamak istiyorsak orada kullanıcağımız boyanın rengini seçelim (Eğer swatches paleti açık değil ise : Yukarıdaki menüden window menüsüne klikleyip aşağıdan yukar¥a 4 üncü seçenek olan swatches i seçelim sağda görüceksiniz.Buradan boyamak istediğiniz rengi seçin.

-Şimdi yukarıdan aşağıya sol daki sütunda 4 üncü olan Healing Brus hın altındaki "Color replacement tool'u seçelim. (Color replace brush diye adı geçer normalde)

-Boyamak istediğimiz alana gidip dikkatlice boyuyalım gerekir ise yukarıdaki menüsünden fırça boyutu/tipini ayarlıyalım.

- Daha naturel görünmesi için üstte çalışmış olduğumuz/boyama yaptığımız layer ın opacitysini biraz düşürelim (sizin keyfinize göre dir bu oran %1 de olur %99 da ben genelde %1-10 arasını duruma göre en sık kullandığım parametrelerdir diyebilirim)

Bundan sonra istediğiniz sharpen, crop vb vb istediklerinizi uygulayıp çalışmanızı save edebilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş