Fisichella: 'Force India'nın performansı ümit verici'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Fisichella: 'Force India'nın performansı ümit verici' konusu Avrupa Grand Prix'yi 14. sırada tamamlayan Giancarlo Fisichella, ilk kez kesintisiz vites kutusuyla yarışan Force India'nın Valencia'daki performansının ümit verici olduğunu söyledi.

İtalyan pilot dün yarıştan hemen sonra yaptığı açıklmada, "Böyle sıcak şartlarda yoruşmak çok zor oluyor. Fakat genel olarak aracın performansı iyiydi" dedi.

Diğer bazı sürücüler gibi, daha iyi bir sonuç alabilmek için güvenlik aracı periyoduna göre strateji belirleyen Fisichella, "Aslında strateji kötü değildi. Diğer sokak pistlerindeki yarışları da göz önüne alarak güvenlik aracının piste gireceğini tahmin ediyorduk. Ancak böyle bir şey olmadı" dedi.

Fisichella, "Hızımız iyiydi. Diğerlerinden çok fazla uzak değildik. Yeni vites kutusuyla ileriye doğru önemli bir adım atmış olduk. Şimdi bu ivmeyi devam ettirip çalışmalara odaklanmak zorundayız" diye konuştu.

Takım arkadaşı Adrian Sutil ise, 42. turda aracın kontrolünü kaybederek lastik bariyerlere girince yarışa veda etmek zorunda kaldı.

Sutil, "İlk bölümde bir sorun yoktu. Öndeki grup ile aradaki farkı kapatıyordum. Birkaç aracı sollayabilirdim. İki pit stop stratejisine avantajını yeterince kullanamadım ve çok zaman kaybettim" dedi.

Bu Sayfayı Paylaş