Fillerin enterasan ölümleri - Filler Nasıl Ölür?

'Diğer Hayvanlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Fillerin enterasan ölümleri - Filler Nasıl Ölür? konusu Fillerin ölüm zamanı çok ibret vericidir.
    Filler önceden hissederler ve acı çığlıklar atarak yakındaki bir mağaraya doğru yola çıkarlar.
    O çığlığı duyan civardaki fillerde mağaranın ağzında toplanır.
    Her biriyle vedalaşıp adeta "hellallik" alan fil kendi ailesiyle başbaşa kalır.
    Başlarını ve kuyruklarını birbirine sürterek gözlerinden yaş dökerler.
    Sonra arkasına bakmadan ağır adımlarla mağaraya yönelir.
    Arkadaşları veya ailesinden biri gelmek isterse engellenir.
    Ve fil mağarada hayatına son verir.

Kaynak:biyolojidunyasi.com

2. Çok ilginç bir ölümleri var. Okuyunca çok şaşırdım arkadalar, ama çok acıklı birşey ailelerine allah sabır versin ama bi iyi yanı aileriyle felan vedalaşa biliyorlar, ölcekleriini hissede biliyorlar.

3. Ewt Yaa Kimi Hata Yapan İnsanLaRA Hayvan DioLar HayvanLara Hakaret EdioLar Halbu Ki HayvanLar Bazı İnsanLardan Daha Akılllı .! .s

4. üzüldüm. keşke bizde hissedebilsek. ben ölmeden önce tövbe eder herkese seni seviyorum derdim.

5. bi dk sonra ölmeyeceğin ne malum şimdi söle anı yaşa

6. bazı insanlardanda akıllı ve iyi bence bu çok iyi bir bilgi

7. ayy çok acıklı yaa çk üzüldm...(

8. Tövbe edip dünyaya güle güle diyeceğinee şimdi etsene tövbenii

9. ne kadar akillilar olecekleri zamani anlayabiliyorlar...ve ailesiyle vedalasiyor hem o kadar akilli ki ailesini bile gelmemeleri icin engelliyor tabii onlar da bizim gibi iyi bir iletisim kuruyordur

10. öleceğini bilen tek hayvan komodo ejderidir

Bu Sayfayı Paylaş