Filistin'e Destek - İsrail Vahşetine Tepki

'Sohbet & Muhabbet' forumunda Siraç tarafından 7 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Filistin'e Destek - İsrail Vahşetine Tepki konusu
    Filistin'e Destek İsrail'in Soykırım Vahşetine Tepki.

Arkadaşlar Herkes Bu Başlık Altında Filistine Destek, İsraile Tepki Gösterebilir.Küfür Olmadıkça Yazılan Mesajlarınız Değiştirilmeyecektir.

Kadınları Çocukları Ayırım Yapmadan Katleden Terörist İsraili Kınıyoruz.

Kahrolsun İsrail Kahrolsun Amerika

[gvideo]http://video.google.com/videoplay?docid=-7297070624755103671&ei=lQFkSb1_gvyKArOaqMQL&q=filistinli+%C3%A7ocuk[/gvideo]

1 kişi bunu beğendi.
  2. DilzaR

DilzaR Üye

Kefenin altındaki Filistinli bir kız çocuğu.Ölmeden önce çok güzeldi sanırım.Ama senin yaptığın gibi LOREAL kullanmadığına eminim.

BUNUN SORUMLUSU SİZSİNİZ..! HALA İSRAİL MALI MI KULLANIYORSUNUZ..? ONUN NE SUÇU VARDI?

SEN LIKIR LIKIR COCA COLA İÇERKEN İSRAİL TIKIR TIKIR ÇOCUKLARI KATLEDİYOR? BELKİ 1 COLA DAHA AZ İÇSEN 1 CAN KURTARIRSIN!

ALDIĞIN HER MARLBORO DA İSRAİLE 4 KURŞUN PARASI VERİYORSUN ONUNLA NE Mİ OLUYOR?? ŞU RESME DİKKATLİ BAKARSAN GÖRÜRSÜN....!

3. Kalleşçe saldırılar yapmaya başladı tekrar İsrail!
    Barack Obama koltuğa oturmadan İran'ı kışkırtmak ve savaşa
    dahil etmek istiyorlar herhalde.
    Eğer İran bu saldırılar için İsrail'e ciddi bir biçimde karşı çıkarsa
    muhtemelen Bush görevinde kalmaya devam edecek
    ve böylece 3. Dünya savaşına doğru yol alabiliriz, hiç belli olmaz..
    10 günden bu yana 600'den fazla insan öldürüldü!
    Bu güne kadar en sert tepkiyi Başbakan Tayyip Erdoğan
    ve Türkiye vermiştir
    kim ne derse desin..
    Fakat ne DTP'nin ne CHP'nin nede MHP'nin ciddi bir biçimde
    İsrail'e tepki verdiğini görmedim.
    Özellikle DTP'nin net bir tepki göstermemesi beni üzüyor açıkçası."

4. Fatma

Fatma Üye

yha bide avrupanin Abd konusmalari insani sinir edio , israil hakkimis isral savinuyormus ???
    allahim yardimcilari olsunn
    biliozki rabbim buyuk ve oda biliyor zalimleri zulmünü elbet onların yanlarına kalmayacaktır.

Son düzenleme: 7 Ocak 2009
  5. DilzaR

DilzaR Üye

allahim insallah bunlari israilin yanina birakmaz..
    allah belasini versin bu israilin... insaalalh bundan daha beter olurlar... elbette kimsenin hakki kimsede kalmaz...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Ocak 2009
  6. Google

Google Özel Üye

Allah İsrailin ve onun destekçilerinin belasını versin.kahrolsun israil kahrolsun amerika kahrolsun destekçileri.

DUY SESİMİZİ İSRAİL HEPPİMİZ FİLİSTİNLİYİZ.
    SENİN BOMBALARIN BİZE YETMEYECEK.
    BİZLERİ BİTİREMİYECEKSİNİZ.
    HEPPİMİZ KARDEŞLERİMİZ İÇİN SEVE SEVE CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ.

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM.

7. RiVeR_Nn

RiVeR_Nn Üye

Gazze'de İsrail bugün bir BM okuluna hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 40 Filistinli öldü. Aralarında çocuklar da var. Onlarca da yaralı var. Oysa BM'nin mülteci konumundaki Filistinliler için yaptırdığı okul sığınabilecekleri tek yerdi. Şimdi, gündeme yeni bir soru düşüyor: Neden Gazze'den en azından çocuklar tahliye edilmedi?

Filistinli hastane kaynakları, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumuna ait (UNRWA) okula isabet eden İsrail tank ateşinde ölenlerin sayısının 40'a çıktığını açıkladı. Ölenlerin okula sığınanlar ve yöre sakinleri olduğu belirtildi.

İKİ TANK MERMİSİ İSABET ETTİ

Filistinli yetkililer, 2 tank mermisinin okulun dışında patladığını ve şarapnel parçalarının okulun içine ve dışına saçıldığını açıkladı.

ONLARCA YARALI VAR

Görgü tanıkları saldırıda onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı. Ancak yaralılar konusunda kesin bir rakam henüz verilmedi.

BM SORUŞTURMA İSTEDİ

İsrail'in okul saldırısında 40 Filistinliyi öldürmesi Birleşmiş Milletler tarafından tepkiyle karşılandı. BM okul saldırısı ile ilgili soruşturma açılmasını istedi.

Okula, bu operasyonlardan önce, mülteci durumundaki Filistinli çocukların devam ettiği belirtiliyor. Şimdi ise evleri yerle bir olan çatışmalardan kaçan çoğu kadın ve çocuklar sığınmıştı.

Gazze'de sokak savaşının başlamasıyla birlikte çocukların durumu tam bir felakete dönüştü. Aylardır beslenemediler, ayaklarında ayakkabı yok, ısınacak bir sobaları yok... Şimdi ise bombalara da hedef oluyorlar.

İsrail'in "sivilleri gözetiyoruz" şeklindeki açıklamalarına rağmen sivil kayıplar (sadece resmi verilere göre) 600'e yaklaştı. Sokaklardan toplanamayan cesetler sayılamadığından onlar bu rakamlara dahil edilemiyor.

Şimdi ise gündeme yeni bir soru düşüyor: Neden en azından çocukları tahliye edilmedi?

GAZZE'DE YAŞAYAN YABANCILAR TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Kara harekatı başlamadan 3 gün önce Gazze'de yaşayan yabancıların tahliye edilmesi istenmiş ve neredeyse tamamı Gazze'den ayrılabilmişti.

Geçen Ağustos ayında, Kafkaslar'da patlak veren savaş öncesinde, Güney Osetyalılar, çocuklarını otobüslere doldurup, acı da olsa can güvenlikleri düşünülerek Rusya'ya gönderme fırsatı bulmuştu.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Ocak 2009
  8. sleza

sleza Üye

Kahrolsun Israil, Kahrolsun Amerika...!!!!
    Zalimler İçin Yaşasın Cehennem.. Allahın adaleti büyük..
    ALLAHIM BÜTÜN DİN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETSİN .. DUALARIMIZI ESİRGEMEYELİM.. İSRAİL BAŞINA GELECEK OLAN FELAKET İÇİN ÇOK ÇALIŞIYOR..
    ALLAH (CC) BÜYÜK.. HERŞEYİ ANCAK O BİLİR.

9. UquR

UquR Üye

• Öncelikle Düşünceli Davranarak Güzel Bir Konu Açılmış.Teşekkür Ederiz

• İkinci olarak İsrail Maskesi Altında ortadoğudaki Türkiyedeki hedeflerine ulaşmak isteyen başta A.B.D ve AB Birliği bu hedefi doğrultusunda ilerliyor.Haliyle Yaşananlara Tepkisiz Kalıyor.Ufacık bir İsrail Yoksa Nasıl Bu Kadar Etkili Olabilirdi ki..Madalyonun Arkasındakilere Bakmak Lazım.Tarihi Süreçten Beri Güçlü Bir Türkiye Güçlü Bir Müslüman Dunyası Istemeyen Güçler maske altında böle seylere destek verirler.Sonuc Ne Olursa Olsun Aynı Çatı Altında Yaşayıpta Vatan Hainliği Edenler, Aynı Catı Altında Yasayıp bir savaşta kaçan, yurduna yağan bombalara kayıtsız kalan , ve o bombaları atanlar sucsuz gunahsızları öldurenler
    • Şüphesizki Hem Bu Dünyada Hem Öbür Dünyada Azapların En Şiddetlisini Tadacaktır.Hainler İFLAH olmaz.Türkiyedende Güzel Tepkiler Görmek Sevindirici.Başta Sevgili Başbakanımın sert tepkisi ve diğer parti kurum kurulusların ve meydanlarda toplanan binlerce kişinin tepkisi gösteriyorki İnsanlik Ölmemiş. Bende İsrail ve Destekçilerini Kınıyorum ve Gerekirse Dinim İçin Gerekirse Sevdiklerim İçin Ve Gerekirse Vatanım için ölüme giderim.
    • ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN KARDEŞLERİM.

10. Fatma

Fatma Üye

Bunun adı savaş mıdır?

Filistinde ölen kardeşlerimize rahmet et YA RAHİM!...
    İsraile ve tüm dünyada İslam düşmanlarına direnen mücahit ve mücahide kardeşlerimize yardım et Ya RAHMAN!...
    Aciziz. Acziyetimizi sana şikayet ediyorum.Bizi intikamına memur et Ya KAHHAR!...
    Gazze'ye ölüm kusan İsrail, çoluk çucuk ayırmıyor. Bombalanan bir evdeki üç küçük kardeşin cesetleri başındaki babanın feryadı da dünyaya kapak olsun...

Gazze kentinin doğusunda İsrail tankının bir evi bombalaması sonucu evde oturan 3 Filistinli çocuk yaşamını yitirdi.

Filistinli sağlık yetkilileri, Zeitoun semtindeki olayda çok sayıda kişinin de yaralandığını bildirdi. İsrail ordusu sözcüsü, konunun araştırıldığını açıkladı.

Tüm insanlığa çağrı :

Tüm insanlığa çağrı : İsrail ürünlerini protesto edelim. Bu markaların bazı ürünleri Türkiye'de bulunuyor ve bu ürünlerin hepsi gelirlerinin büyük kısmını İsrail'e gönderiyor. İsrail'in ise hangi amaçlar için kullandığını hepimiz biliyoruz. Yapılanları paramızla finanse etmeyelim."

AOL internet
    Time magazine
    Life magazine
    Time-Life books, etc.
    Lilt
    Rad
    Sunkist
    Delta Galil Industries Ltd
    Marks & Spencers
    Hema
    Auchan
    Tchibo
    GAP
    Banana Republic
    Structure
    J-Crew
    J.C. Penny
    Pryca
    Lindex
    DIM
    Donna Karan / DKNY
    Ralph Lauren
    Playtex
    Hugo Boss
    Aramis
    Clinique
    DKNY
    Estee Lauder
    Prescriptives
    Origins Natural Resources
    MAC Cosmetics
    La Mer
    Bobbi Brown Essentials
    Jane
    Bumble and Bumble
    Kate Spade
    Baby Products
    LEWIS TRUST GROUP LTD
    Britannia Pacific Properties
    Marks & Spencer
    M&S stores
    St. Michaels
    Fox TV Network
    Sky TV Network
    Star TV Network
    National Geographical
    Weekly Standard Newspaper, TV Guide
    News of the World (UK)
    The Sun (UK)
    The Times
    Sunday Times, Times Educational
    Suppliment (TES), etc
    The Telegraph (Australia), Gold Coast Bulletin,
    Herald Sun, Independent Newspapers Ltd,
    Newsphotos, Sunday Herald,
    Sunday Mail ..etc... lots more Australian papers!
    The New York Post (US)newspaper
    Harper Collins Book Publishers, Ragan Books,
    Zondervan
    Nursery World, Rawkus, NDS,
    Mushroom Records, ChinaByte.com,
    Festival Records
    Revlon cosmetic products
    New World Entertainment
    Forbes
    Selfridges
    Selfridges Stores
    Home Depot retails stores
    EXPO Design Centers
    Villager’s Hardware stores
    Apex Supply Company
    Georgia Lighting
    Maintenance Warehouse
    National Blinds and Wallpaper
    LEA & PERRINS
    LU Biscuits
    APAX PARTNERS & CO. LTD

Ariel
    Intel
    IBM
    NOKIA
    DANONE
    CNN
    Phillips Morris
    Parlement
    Marlbora
    Carrefour
    Coca-Cola
    Dr Pepper
    Sprite
    Fanta
    Schweppes
    Fruitopia
    Kia Ora
    Johnson & Johnson
    CNBC
    ICQ (internet chat program)
    Maggi
    Calvin Klein
    Danone yogurt
    The Limited Inc
    SARA LEE
    Leggs - Hosiery
    Sara Lee Bakery
    Kiwi - Shoe care
    Nur die - Hosiery
    Sanex - Body care
    Gossard - Intimate apparel
    Kiwi - Shoe care
    Nokia electronic products
    NESTLE
    Nescafé
    Perrier
    Vittel
    Pure Life
    Carnation
    Libby's
    Milkmaid
    Nesquik
    Buitoni
    Crosse & Blackwell
    Milkybar, KitKat, Quality Street, Smarties, After Eight, Lion, Aero, Polo
    Shreddies cereal
    KitKat, Quality Street, Smarties, Baci, After Eight, Baby Ruth, Butterfinger, Lion, Aero, Polo, Frutips
    Felix - cat food
    L'Oréal (important interest)
    L'OREAL
    Giorgio Armani Perfumes
    Redken 5th Avenue NYC
    Lancome Paris
    Vichy
    Cacharel
    La Roche-Posay
    Garnier
    Biotherm
    Helena Rubinstein
    Maybelline
    Ralph Lauren Perfumes
    Carson
    KIMBERLY-CLARK
    KLEENEX facial tissues
    KOTEX products
    HUGGIES disposable baby products
    ANDREX products
    Walt Disney
    Disneyland
    EuroDisney
    Disney Products
    Strauss dairy
    Jacob biscuits
    HP foods
    Evian, Volvic
    Galbani

Ah Filistin Vah ben

Sen ki masumluğunla gittin Rabbinin huzuruna. Senki tek suçun müslüman olmaktı öldüğünde.

Peki ya ben? Peki ya biz? Nasıl vericeğiz bunun hesabını? Rabbim "kulum görmedin mi benim kuluma yapılanları" dediğinde ne diyeceğiz? "Onlar açken sen nasıl tok yattın? Onlar ağlarken sen nasıl güldün? derse nasıl cevap vericeğiz.

Bu bir soykırım değilde nedir. Kundaktaki bebekleri öldürmenin lügattaki karşılığı başka ne olabilir? Camileri vurmanın anlamı ne olabilir? Koskoca bir ülkenin tüm halkımı terörist? Bu çocuk ne yaptı İsrail'e, kimi öldürdü?

Lütfen bu resme çok iyi bakın. Bu sadece bir tane. Ya diğerleri. Lütfen bu çocuğu kendi çocuğunuzun yerine koyun ve artık sesisiz kalmayın. Filistine acil yardım lazım.

Geçen gece bir tvnin haberlerinde Gazze'de göçük altından bir kız çocuğun çıkartılması gösterildi. Kız üzerindeki taşlar kaldırılınca hemen yanındaki kız kardeşinin başına ellerini attı. saçlarını sevdi. Ama o çoktan cennete gitmişti. Bu sahneyi gören 8 yaşındaki kızım hemen ağlıyarak yerinden kalktı. çıktı odadan. Çok geçmeden geldi yanıma ağlıyarak. Elleri sıkılmış bir vaziyette ellerini uzattı bana. "Baba dedi ne olur bunu Filistin deki kardeşlerime gönder." 8 yaşındaki kız çocuğu bunu düşürken bizler kim bilir neler yapabiliriz.

Tabi birde kiminle yardım gönderbiliriz mevzusu var. Dini vakıflar hırsız. Diğerleri de Filistine yardım toplamıyor dimi... Lütfen gelemyin bu oyunlara. Bunlar hep tesadüf mü? İ.H.H kendi eliyle yardımlarınızı iletiyor.

LÜtfen kardeşlerim artık GELİNBİROLALIM. Zaman kalmadı bir olamamız lazım yoksa yok olucağız. Kardeşlerimize yardım edelim. 3 kuruş 5 kuruş demeyin. Unutmayın ki biz ne badereler atlatmış bir milletiz. Biz inanırsak çok şeyler başarabiliriz. Tarih bunu yazıyor. Gelin Bir Oallim bir tarih daha yazalım kardeşlerimize yardım edelim.

11. UquR

UquR Üye

Gazze'de müslüman kardeşlerimizi Şehid eden Siyonist İsrail ve Yandaşlarının Mallarını alarak kardeşlerimize bir kursunda biz sıkıyoruz. frmartuklu olarak bu ürünleri Elimizden geldiğince almama Çagrısında Bulunuyorum...

'Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete (doğru yola) iletmez.' (Mâide Sûresi, 51)

İşte ülkemiz de satılan ve yahudilere ait ürünler
    Giyim Gıda İçecek Temizlik Kozmetik Medya Teknoloji Otomotiv Sigara Akaryakıt Diğer İLAÇ Tommy Hilfiger Danone Coca Cola Pedo Mac Fox Tv IBM Opel Phillips Morris Bp Carrefour Hoechst Nike Maggi Sprite Can Bebe Revlon Cnbc Intel Ford Parlement Shell Alarko Jeneratör Bayer Adidas Nestle Fanta Prima L'Oréal Cnbc-e Dell Mazda Marlboro Alarko Klima Sandoz Vakko Nescafé Schweppes Orkid Calvin Klein National Geographic Nokia Volvo Parliament Reserve Kiwi Ayakkabı Ürünleri Roche Polo Nesquik Turkuaz Su Signal Ralph Lauren Cnn Icq Chevrolet Parliament Uzun Kutu 20th Century Fox Filmcilik Pfizer Ralph Lauren Jacobs Cappy Meyve Su İpana Giorgio Armani Power Fm 100 Pontiac Parliament Super Slims Astel Bant Saned Berk Çorap Banana Sensun Alo Elida Saab Parliament Kısa Kutu Citibank Parizyen McDonald's Ariel Wichy Murattı Kodak Müjde Burger King Mintax Gilette Chesterfield La Roche Hugo Boss Knorr Vim L&M Kısa Calvin Klein Calve Omo L&M Uzun Levi's Komili Cif Lark Kısa Timberland Becel Yumoş Lark Uzun Lumberjack Sırma Rinso Bond Street Kısa Giorgio Armani Rama Lux Bond Street Uzun Sana Lider First Sakız Falım Sakız Mis Elittepe Kahve

YER YÜZÜNDEKİ HER YAHUDİ FİRMA HER YIL KARININ EN AZ % 25iNi İSRAİLE GÖNDERİR.VE HER FİLİSTİNLİYE ATILAN KURŞUNDA , YAĞDIRILAN BOMBALARDA SATIN ALDIĞIN YAHUDİ MALLARINA / MADDELERİNE ÖDEDİĞİN PARALAR VAR. MÜSLÜMAN OLDUĞUN İDDİASINDASIN Dİ Mİ YADA EN AZINDAN İNSAN OLDUGUNU HAYKIRIYORSUN, AMA ÖLEN HER GAZZELİNİN KATLİNE NASIL ORTAK OLDUGUNU NEDEN GÖRMÜYORSUN.
    ŞİMDİ YOL AYRIMINDASIN.TERCİHİNİ YAP!.
    GERÇEKTEN İNSAN MISIN? YOKSA BİR İNSAN MÜSVEDDESİ Mİ?

[​IMG] Kefenin altındaki Filistinli bir kız cocugu. Ölmeden önce cok güzeldi sanırım. Ama senin yaptıgın gibi LOREAL kullanmadıgına eminim.

Bunun SORUMLUSU SİZSİNİZ..! HALA ISRAİL MALI MI KULLANIYORSUNUZ..? ONUN NE SUÇU VARDI?

SEN LIKIR LIKIR COCA COLA IÇERKEN ISRAİL TIKIR TIKIR COCUKLARI KATLEDIYOR? BELKI 1 COLA DAHA AZ İÇSEN 1 CAN KURTARIRSIN!

ALDIĞIN HER MARLBORO'DA ISRAİL'E 4 KURŞUN PARASI VERIYORSUN. ONUNLA NE MI OLUYOR? ŞU RESME DIKKATLI BAK TA KENDISI....!
    İşte İSRAİL ASKERLERININ VAHŞİ EĞLENCESİ
    [​IMG] ABD Malları (ha İsrail ha Abd, birbirinin dostu) Müslümana Haramdır!
    Prof. Dr. Vehbi Zuhayli 'Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete (doğru yola) iletmez.' (Mâide Sûresi, 51)
    İSRAİL MALLARINDAN SADECE BİRAZI

Bu görüntünün nedeni içtigin her COCA COLA yudumu...

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor: 'MÜSLÜMAN KARDEŞİNİN DERDİYLE DERTLENMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR..'

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

<"ALINTI">

12. ya RABbim senki herseyden haberdar olansin.ilmin ve iraden disinda hicbir sey vuku bulmaz..

muhakkakki bu olaylardada bir neden vardir..

belkide tum islam alemi olarak sinaniyoruz.ancak bu sirri sen bilirsin..

ama biz nacizane olarak sana ellerimizi acip dua ediyoruz.senki kitabinda dua edin kabul edeyim buyurmussun..

Allahim dindir akan kanlari masumlar ölmesin anneler aglamasin bu zulume neden olan vesile olan herkezinsonunu ibretlik yap..

onlara dayanma gucu ver yaralarini sar sarmala kendi izninden bir ,uzize bir yardim gönder onlara ne olur

Hadîd suresi 19.ayet : Allah'a ve peygamberine iman edenler var ya, işte onlar, Rableri yanında sözü özü doğru olanlar ve şehitlik mertebesine erenlerdir. Onların mükafatları ve nurları vardır. İnkar edip de âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar da cehennemin adamlarıdır.

Hac suresi 39.ayet : Kendilerine savaş açılan kimselere (kâfirlere karşı koymak için) izin verildi. Çünkü onlar zulme uğradılar. Şüphesiz Allah onları zafere ulaştırmaya kadirdir.

Bakara suresi 45.ayet: Bir de sabırla, namazla yardım isteyin. Şüphesiz bu, (Allah'a) saygılı olanlardan başkasına ağır gelir.

Âl-i İmrân suresi 160.ayet: Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, artık ondan sonra size kim yardım edebilir? Müminler ancak Allah'a güvenip dayansınlar.

PEYGAMBER EFENDİMİZ BUYURUYOR;

"Biriniz bir kötü davranış gördüğünde onu eli ile düzeltsin( cihad ),buna gücü yetmiyorsa dil ile düzeltsin,onada gücü yetmiyorsa kalbi(dua) ile düzeltsin ki buda imanin en zayıf derecesidir"

13. UquR

UquR Üye

İsrail Malları Vakit Gazetesi Haberi
    ACE - ALDAYS - ALGİDA - ALO - ALORKO - ARİEL - AXE - BALLERİNA - BARCLAY - BIBO - BLENDAX - BRUT - CALVE -CAPPY - CARREFOUR - CARTEDOR - CARUSUN - CHESTERFIELD - CIF -CLEAR - CNN - COCACOLA - CORNETTO - DANONE -DISNEY - DOMESTOS - DOVE - DUNHILL - ELİDOR - FANTA - FEBREZE - HR ORGINS - IBM - IMPULSE - IPANA - JACOBS - JOHNMON - KENT - KITKAT - KIWI - KLEENEX - KNORR -KOMİLİ - KOROPLAST - KRAFT - LEGGS -LEVER - LİPTON -LM - LOREAL - LUX - MAGGI - MAGNUM - MARLBORO -MAX - MAXWELL - MC DONALDS - MILKA - MİS - NESCAFE - NESQUIK - NESTLE - NOKIA - OLD SPANAC - OMO - ORGANİCS - ORKID - PALLMALL - PANTENE - PARLIAMENT -PRIMA - PRINGLES - PROFILO - REJOICE - REXONA - RİNSO - SALEM - SANA -SARALLE - SCHWEPPES - SENSUN - SİGNAL - SOLERO -SPRITE - SUAVE -TANG - TIMOTE - TURKUAZ -UNIPRO -VAKKO - VARTA - VİECNETTA - VİM - WINSTON -YUMOŞ

Nablus’taki Necah Üniversitesi Siyasi Bilimler Profesörü Abdüssettar Kasım, Siyonistlere ait malların boykot edilmesini isterken, bu malların alınmaya devam edilmesinin Filistinlilere yönelik katliama destek anlamına geleceğini belirtti.
    Kasım, açıklamasında “İsrail mallarını alan kişi İsrail işgal devletini gönüllü olarak desteklemiş sayılır. Ayrıca bu tutum İsrail’in Filistin’e ve Müslüman halklara yönelik saldırılarına güçlü bir destektir” ifadelerini kullandı. Bir kiloluk İsrail hurmasının fiyatının 35 Şikel olduğunu ifade eden Kasım, bir kg. İsrail hurması alan kişinin 44 mermi fiyatını İsrail’e ödediğini, bunun da 44 Filistinli ya da Lübnanlının öldürülmesine yardım etmek anlamına geldiğini ifade etti.“Niçin Özerk Yönetim, Filistinlileri n ihtiyaç duymadığı ya da elinde alternatifinin bulunduğu ürünlerin ithalini yasaklamıyor?” şeklinde konuşan siyasi bilimler profesörü, Özerk Yönetim yetkililerinin bu topraklar için mücadele vermediğini savundu.

Vakit

14. UquR

UquR Üye

İsrail'den ateşkes Hamas'tan jet yanıt

İsrail Başbakanı Olmert düzenlediği basın toplantısı ile Gazze'de ateşkes kararını açıkladı Olmert şunları söyledi:
    Hamasa darbe vurulmuş, militanları öldürülmüş, tüneller vurulmuş ve yokedilmiştir. Tünellere büyük darbe vurulmuş. Hamas'a büyük darbe vurulmuştur. Hamas'ı durdurmak için deniz ve karadan operasyon yapılmıştır. Bu noktada bizi tehdit edenlere karşı İsrail savunma birlikleri kararlılıklarını göstermişlerdir.
    İsrail içerisinde kararlılık bizi operasyona devam etmede büyük destek olmuştur, yerel yetkililerle birlikte hareket etmiştir. Çok büyük tartışmalar sonrasında bu kararlar alınarak operasyon yapılmıştır. Askeri operasyonda bedeli ödeyen kayıplar da olmuştur. Güney bölgede 10 asker hayatını kaybetmiştir.
    Güney bölgede yaralanan vatandaşlara acil şifalar diliyoruz. Uluslararası toplumda bizim ateşkes kararımıza destek olacaklardır. Mısırlılar bu konuda gerekli desteği vereceğini söylemiştir.
    İngiltere, Fransa, Almanya İtalya, ülkelerinden mektup aldıklarını Hamas'ın saldırılarına karşı kendilerine destek vereceklerini söyledi.
    Olmert Hamas'ın saldırılarını durdurmak için bu harekatın yapıldığını belirtti. Olmert sivillerin zarar görmemesi için çaba gösterdiklerini, hükümet olarak sivillere yardım edeceklerini açıkladı. Olmert ateşkesin devamı için askerlerin Gazze'de kalacağını açıkladı. Olmert, Hamas tekrar saldırması halinde İsrail'in aynı kararlılıkla cevap vereceğini açıkladı. Olmert, İsrailli askerin serbset bırakılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
    Olmert, rehin asker Gilat'ın kendi önceliklerinden biri olduğunu belirtti. Olmert İsrail halkının askerin yaptığı operasyona büyük bir destek verdiğini ve kararlılıkla bunun sürdürülmesinden yana olduklarını gördüğünü anlattı.
    Olmert" Gazze'de bir çocuk öldüğünde yaralandığında sizin acı çektiğinizi biliyoruz aynı acıyı biz de çekiyoruz, masum aileler ve acı çeken ailelerden dolayı üzüntümüzü dile getirmek istiyorum" dedi. Olmert, "Gazze'de yaşayanlar için sivillere saldırmak hiçbir zaman hedefimiz olmadı. Operasyonda acı çekenlerin sayısının çok olmasından üzüntü duyuyoruz. Gazzelilerin düşmanı İsrail değil Hamas'tır" dedi. Olmert, Filistin lideri Abbas ile birlikte barış için çaba göstereceklerini, ABD Başkanı Bush'un Filistin ve İsrail devleti olmak üzeri iki devletli çözümün uygulanması halinde bölgeye barış geleceğini anlattı.
    İsrail'in aldığı ateşkes kararı sabaha karşı 02.00'den itibaren geçerli olacak.
    İsrail'in aldığı kararla ilgili Hamas'tan tek taraflı ateşkesin savaşın bittiği anlamına gelmediği şeklinde açıklama yapıldı.

Bu Sayfayı Paylaş