Feza Fen Lisesi, Bilim Olimpiyatları Yarışması'nda Samsun'un Gururu Oldu

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Feza Fen Lisesi, Bilim Olimpiyatları Yarışması'nda Samsun'un Gururu Oldu konusu Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (Tübitak) Tarafından Düzenlenen 2009 Yılı 17. Bilim Olimpiyatları Yarışması'nda, Feza Koleji Öğrencisi Ahmet Said Ak Gümüş Madalya Kazanarak Türkiye 2'incisi Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2009 yılı 17. Bilim Olimpiyatları Yarışması'nda gösterdiği üstün başarı ve gayretleri sonucu dereceye girerek gümüş madalya ve belge alan Feza Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Said Ak, Samsun'da öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı.

Karadeniz Bölgesi ve Samsun olarak TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Yarışması'nda ilk defa madalya almanın sevincini yaşadıklarını vurgulayan Feza Eğitim Kurumları Genel Müdürü Fatih Elcik, öğrencilerinin elde ettiği başarı ile okulu ve Samsun adına gurur duyduklarını, geleceğin bilim adamlarının okullarından yetişecek olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Genel Müdür Elcik, "Öğrencimiz Ahmet Said Ak'ın ilk defa madalya almasının hem Samsun'da hem de çevredeki öğrencilerin ufkunu açacağını umuyorum. Temel hedefimiz bütün öğrencilerde bilimsel düşünebilme ve çalışma isteğini yerleştirmektir." diye konuştu.

Gümüş madalya kazanan ve 2010 Şubat ayında kampa davet edilen Feza Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Said Ak, olimpiyatlarda başarılı olmak için azimli, planlı, disiplinli çalışmanın gerektiğini belirterek, duygularını şöyle dile getirdi: "Ama en önemlisi istemektir. Uzun soluklu olmak gerekiyor. Okulumuzda yıl boyunca düzenli olarak yapılan olimpiyat çalışmalarının bu başarıda katkısı büyük. Beni teşvik eden TÜBİTAK'a, okuluma ve aileme teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hedefim bahara kadar olan vakitte çalışmalarıma devam edip Milli Takım seçmelerini başarıyla geçmek ve ülkemi yurt dışında temsil etmek." (CİHAN)

Bu Sayfayı Paylaş