Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ konusu Çerkezköy Fevzipaşa İlköğretim Okulu Hakkında - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Resimleri

Fevzipaşa İlköğretim Okulu Tekirdağ Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fevzipaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: FEVZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: FEVZİPAŞA MH. GÜVENİŞ CAD.
    Telefon Numarası: 2827265379
    Faks Numarası: 2827261055

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi ; Atatürk İlke ve İnkılaplarında , anayasada ifadesi bulunan Atatürk milliyeçiliğine bağlı ; Türk milletinin milli , ahlaki , insani , manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ; ailesini , vatanını , milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik , laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ` ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaş olarak yetiştirmektir .

VİZYONUMUZ

Öğrenme , temel ihtiyaç olarak kabul edilir . Her veli öğrencisine öğrenmek için her türlü fırsatın sağlandığını bilir ve bunun için okulu destekler. Öğretmenler , öğrenciler ve veliler birbirlerinin öğrenmesine , birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inanırlar .

Sevgiyle bilginin kucaklaştığı okulumuzda , öğrenci , aile ve okul üçgeninde bütünlük oluşturarak ilerlemek , sevgiyle aşılamayacak bir engeli olmadığına inanarak veli memnuniyetini yükselten bir anlayışla , bilgi ve donanımı tam nesiller yetiştirmektir.

İLKELERİMİZ

Öğrencileri ilgi , istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamak ;
    Öğrenciye , Atatürk ilke ve inkilaplarına , T.C. Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak haklarını kullanabilme , görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini kazandırmak ;
    Öğrencinin milli kültür değerlerini tanımasını , takdir etmesini , çevrede benimsenmesini ve kazanmasını sağlamak ;
    Öğrenciyi toplum içindeki rollerini yapan , başkaları ile iyi ilişkiler kuran , işbirliği içinde çalışabilen , çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek ;
    Bulundukları çevrede yapacakları eğitim , kültür ve sosyal etkinliklerle milli kültürün benimsenmesine ve yayılmasına yardımcı olamak ;
    Öğrenciye fert ve toplum meselelerini tanıma , çözüm arama alışkanlığı kazandırmak ;
    Öğrenciye sağlıklı yaşamak , ailesinin ve toplum sağlığı ile çevreyi koruması için gereken bilgi alışkanlıkları kazandırmak ;
    Öğrencinin el becerisi ile zihni çalışmalarını birleştirerek çok yönlü gelişmesini sağlamak ;
    Öğrencinin araç - gereç kullanma yolu , sistemli düşünmesini , çalışma alışkanlığı kazanmasını estetik duygularının gelişmesini , hayal gücünün artmasını sağlamaktır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş