"Fenerliler'le görüşmüyorum"

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Fenerliler'le görüşmüyorum" konusu [SIZE=+0][/SIZE]"Fenerliler'le görüşmüyorum"

[SIZE=+0][/SIZE]Aslan'ın Brezilyalı yıldızı Elano'dan bomba açıklamalar... Fenerbahçeli Dos Santos'la yakın arkadaş olduklarını belirten Sambacı, “Galatasaray taraftarına saygımdan dolayı kendisiyle dışarıda görüşmüyorum” dedi
    Cim Bom’un bu sezonki flaş transferi Elano Blumer, Kanaltürk’te yayınlanan Telegol programına verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı. Yıldız futbolcu, Fenerbahçe’de forma giyen Brezilyalı futbolcularla görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine, “Özellikle Dos Santos yakın arkadaşım. Ancak Galatasaray taraftarına saygımdan dolayı, kendisiyle yüz yüze görüşmüyorum. Sadece telefonda konuşuyoruz” cevabını verdi. Elano, vatandaşı Alex’in de çok iyi bir futbolcu olduğunu, ancak Brezilya Teknik Direktörü Dunga’nın kendisini milli takıma almadığını ve almayı düşünmediğini de sözlerine ekledi.

Messi mi, Arda mı?
    Arda ile Messi kıyaslamasına da değinen Elano, “Çok yanlış bir eşleştirme. Arda gerek saha içinde gerekse saha dışında çok fedakâr biri. Çok kaliteli bir futbolcu. Avrupa’daki her takımda çok rahat forma giyebilir. Messi’yle çok farklı özelliklere sahipler” ifadesini kullandı. Sambacı, henüz beklentileri karşılayamaması ile ilgili olarak da, “Türkiye’de çok mutluyum. Elimden geleni yapıyorum ama takdir edersiniz ki bir adaptasyon sorunu yaşıyorum. Bunları geride bıraktığımda her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum” diye görüş bildirdi.

Ne dediler?

Hoş görünme çabası
    Galatasaray taraftarı elbette saygı duyulması gereken bir topluluk. Ancak özellikle de UEFA’nın bu seneki ‘respect’, yani ‘saygı’ açılımı düşünüldüğünde, son derece gereksiz bir davranış olmuş bana göre. Tam tersine arkadaşınızla her ortamda beraber olmalısınız. Bu sadece kendi taraftarınıza değil, topluma gösterdiğiniz saygıyla doğru orantılı. İki kulüp arasındaki rekabet göz önüne alındığında, beraber görünmeleri toplumda da bir denge sağlar. Bu açıklama ortamı germekten başta hiçbir işe yaramaz. Bu, Galatasaray taraftarına hoş görünme çabasıdır. Ben ve benim gibi Galatasaraylılar’ın beklentisi, sahadaki futboluyla onların gözüne girebilmesidir. İkinci yarıda bunun gerçekleşeceğini umut ediyorum.

Hakan Şükür

Seviyesizce konuşmuş
    Koskoca Brezilya Milli Takımı’nda oynayan bir adama bu konuşma şekli yakışır mı? Girdiği işlere bakın. Kesinlikle yakıştıramadım, eğer Elano böyle bir şey söylüyorsa, kendi kalitesini belli ediyor demektir. O ne demek öyle, “Taraftara saygımdan dolayı yüz yüze görüşmüyorum!” Gerçekten de inanılır gibi değil. Yani çok şaşırdım, açık konuşayım. Belli ki kendisini taraftara sempatik göstermeye çalışmış. Ama bana göre son derece seviyesiz bir düşünce, bu açıklamalarıyla daha da seviyesizleştirmiş. Kullandığı bu ifadeler kulüpler arasında ortamı germese de, kendi kalitesini, seviyesizleştiğini ortaya çıkarır. Bu kadar basit konuşmak, bu şekilde sempatik görünmeye çalışmak kesinlikle yakışmıyor.

Sergen Yalçın

Alkışlar Elano’ya...
    Elano’nun sarf ettiği tüm kelimelere kefilim ülkemiz sınırları içinde. Edirne ötesi böyle bir hareket abesle-iştigal. Brezilyalı futbolumuza fazla alışamasa da, havasını suyunu fazlasıyla özümsemiş. Ya da birileri akıl vermiş haklı olarak. Necati Ateş örneğini hatırlayın, Fenerbahçeli dostlarıyla fazla haşır neşir olduğundan dolayı başına gelmeyen kalmamıştı. Uzağa gitmeye de gerek yok. Lincoln-Carlos ikilisinin Boğaz gecelerine aktığı ‘Katran karası geceler!’ Yok kardeşim bizim mahallenin raconuna ters bunlar. Ben olsam her iki takımın futbolcularına, karşı yakalara geçmemeleri için yasak koyarım, kimsenin başı ağrımaz. 2010 İstabul Kültür Başkenti, hoşgeldin Elano medeniyetin merkezine!

Yalçın Dümer

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş