fener'de mutluyum

'Fenerbahçe' forumunda DilzaR tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    fener'de mutluyum konusu
    Devre arası tatilinde soluğu memleketi Jerez’de alan Daniel Güiza, Fenerbahçe’ye transferini La Liga’daki gol krallığının yanı sıra İspanya Milli Takımı ile yaşadığı Avrupa şampiyonluğu kadar 2008 yılında yaşadığı hayatının en önemli olayları arasında saydı. Okçu, “Kariyerimin en iyi sezonunu geçirdim. Avrupa şampiyonluğu yaşadım. Bununla birlikte kişisel olarak Avrupa devlerinden Fenerbahçe ile sözleşme imzaladım” dedi. Güiza, sözlerini “Bu başarıların hiçbirini hayal bile etmemiştim” diye sürdürürken, başlangıçta Türkiye’de büyük zorluklar çektiğini vurguladı ve “Ama şimdi bana Şampiyonlar Ligi’nde oynama imkanı veren Fenerbahçe ile tam olarak bütünleştim. Aragones, Josico ve Roberto Carlos’un varlığının yanı sıra takımda sevgi ve destek buldum. Futbolcu arkadaşlarım beni çok iyi karşıladılar. Takım arkadaşlarımın İspanyolca öğreniyor alması da işleri daha da kolaylaştırdı” diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK DİLEĞİ

La Liga’dan teklifler almasına karşın transferi düşünmediğini de vurgulayan Güiza, “Fenerbahçe’de mutluyum. Dört yıllık sözleşme imzaladım ve bu sürenin sonuna kadar kalmak istiyorum” derken 2009 için de umutlu konuştu ve “Şampiyonlar Ligi’nden elenmemize rağmen 2009’da Fenerbahçe ile lig şampiyonluğu yaşamak en büyük isteğim” dileğinde bulundu. Güiza, kariyerinin son yılında doğduğu kentin takımı olan Xerez’de forma giyip kariyerine nokta koymayı planladığını da sözlerine ekledi.

Bu Sayfayı Paylaş