"Fener, kendi işine bakar"

'Fenerbahçe' forumunda YıLMaZ tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Fener, kendi işine bakar" konusu [SIZE=+0][/SIZE]"Fener, kendi işine bakar"

[SIZE=+0][/SIZE]Hedeflerinin her zaman kontrolü elde tutmak olduğunu vurgulayan Daum, “Fenerbahçe daima kendi sistemini oynar. Yine öyle olacak” diye konuştu.
    Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, idman öncesi düzenlediği basın toplantısında, kendilerini zor bir maçın beklediğini söyledi. Alman hoca, “Lille’i iyi tanıyoruz. Birkaç kez seyrettik. Ben de Fransa’da izledim. Ayrıca Fransa’da çalışan teknik direktör arkadaşlarımdan bilgi aldım. Fransa’nın şu andaki en iyi takımı olduğunu söylüyorlar. Bizi zor bir maç bekliyor. Aynı zamanda bizim için iyi bir şans. Sık maç trafiğinden dolayı çok fazla idman yapma şansımız olmadı. Lille karşısında yapmak istediklerimizi sadece bir antrenmanda çalışabildik. Lille sezon başından beri iyi bir performans sergiliyor ama bizim izlediklerimizde bu, biraz düştü. Amacımız, en iyi performansımızı sergileyip, Lille’in diğer yönünü ortaya çıkarmak. Son maçlarımızda çok pozisyon bulduk. Bunu Lille karşısında da sürdürmek istiyoruz. Ancak yakaladığımız pozisyonlardan daha fazla yararlanmalıyız” diye konuştu. Daum, bir soru üzerine Roberto Carlos’un ayrılmasından sonra da hayatın devam ettiğini kaydederek, “Onun yerinde Santos’u oynatıyoruz. Şu ana dek iyi oynadı ve bizi memnun etti. Aynı zamanda takımın performansı da bizi mutlu ediyor. Hedefimiz her zaman kendi performansımızı ortaya koymak. Kontrol hep bizde olsun, rakip bize göre oynasın istiyoruz. Lille kendi sistemini daha iyi oynarsa, bizim de ona yanıt vermemiz gerekiyor. Ancak Fenerbahçe her zaman kendi sistemini oynar” dedi.

‘Gökhan’ı niye aldık’
    Şu anda ilk düşüncelerinin bugünkü maç olduğunu vurgulayan tecrübeli hoca, Liverpool’la ilgili bir soru üzerine, “Sonra İstanbul’daki rövanşı düşüneceğiz. Ondan sonrasını, ondan sonra düşünürüz. Benim prensibim adım adım gitmek. Tüm konsantrasyonumuz Lille için. Ayrıca Liverpool’un turu geçeceğinin garantisini size kim verdi” açıklamasını yaptı. Gökhan Ünal’ı ligde şampiyon olmak için transfer ettiklerini söyleyen Daum, “Kadromuza büyük bir güç katıyor. Son maçımızda bunu gördük. Çok kaliteli bir oyuncu. Fizik gücü de yerinde. Onu aldığımız için çok mutluyuz” açıklamasını yaptı.

Yalçın Türk

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş