Felekşan Fırat İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Felekşan Fırat İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Felekşan Fırat İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Felekşan Fırat İlköğretim Okulu Resimleri - Felekşan Fırat İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ ve FİZİKİ DURUMU

Okulumuz Söke İlçesi, Atatürk Mahallesi, Yasemin Sokak
    No:4 SÖKE adresinde bulunmaktadır.

Okulumuz, Halil Kâmil FIRAT tarafından, annesi Felekşan FIRAT
    adına yaptırılmış olduğundan, Felekşan Fırat İlköğretim Okulu adını almıştır.
    Okulumuzun (ana bina) inşaatına 22 Haziran 1978 tarihinde
    başlanmıştır. 20 Ekim 1979 tarihinde 4.549.556.59TL. harcanarak bitirilmiştir.

[​IMG][​IMG]

Okulumuz 14/10/1980 tarihinde Eğitim-Öğretime açılmıştır.
    Okulumuzun Ana Binası;
    Bodrum katı,zemin kat ve 1. kat olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.Ana binada, çok amaçlı salon, eğitim araçları odası iş teknik sınıfı ve dört derslik bulunmaktadır. Kalorifer kazanı ve depo olarak bodrum katından yararlanılmaktadır.
    Okulumuzun Ek Binası;
    Okulumuzun ek binası üç katlı olup, 23 derslik iki laboratuar,iki idare odası bir kantin, bir kütüphane, bir öğretmenler odasına sahiptir.
    Okulumuzda 01/02/2008 günü itibarıyla bir müdür,iki müdür yardımcısı,iki anasınıfı öğretmeni,on altı sınıf öğretmeni,on dört branş öğretmeni ve bir hizmetli görev yapmaktadır.
    Okulumuzda 01/02/2008 günü itibarıyla kayıtlı 788 öğrenci mevcut olup,eğitim-öğretime devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Okulumuz,Anayasada ve Milli Eğitim Temel Kanununda ifadesini bulan kendisi için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerimizin yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak,onların sosyo-kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak,temel işlevimizdir.
    Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, vatansever, evrensel insani değerlere saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, hoşgörülü, ulusunu seven, bilgiye ulaşmayı kendisi başaran, çağın teknolojisine ulaşmayı ilke edinen bireyler olmak, okulumuzun öğretmen, öğrenci ve idaresinin temel işlevlerindendir.
    Felekşan Fırat İlköğretim Okulunun her bireyi ; Fen Liselerine Anadolu Öğretmen Liseleri,Anadolu Liseleri Anadolu Teknik Liseleri ve meslek liselerine öğrenci göndermeyi öncelikli hedefleri arasına almıştır.Bunun yanında eğitim-öğretim imkanlarımızın bu yıl daha iyi olacağı düşüncesi, gönderilmiş olan öğrenci sayımızın artacağını bize ideal yapmıştır.

Eğitim-öğretimde kaliteyi artırmamızın amacı;kendimize,ailemize,vatanımıza ve milletimize yararlı bireyler olmaktır.Bu amaç bizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracaktır.Bizler eğitimci ve öğrenciler olarak,nesillerin şekillendiği kurumları oluşturduğumuzun bilincindeyiz. Öyleyse geleceğimizin eğitim kurumlarında olduğunu çok iyi biliyoruz.
    Gelecek için arzularımız:
    ?2000li yılların tüm çağdaş teknolojileri ile eğitim yapmak.
    ?Eğitim-öğretim materyallerini ihtiyacımız olduğu kadar, istediğimizde bulmak.
    ?Sosyal ve kültürel etkinliklerin herkes tarafından yapılmasını sağlamak.
    Okulumuzun bu amaçlara ulaşması,ulusal dayanışma ve eğitime desteğin artırılması ile mümkün olacaktır.

VİZYONUMUZ

Türkiyeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak, hizmetin yürütüldüğü çevrede eğitim,bilim ve kültür merkezi olmak.Bunun gerçekleşmesi için;

-Türkçeyi en iyi şekilde kullanan,
    -Bütün öğrencilerimizin yeteneklerini en iyi şekilde ifade edebildiği,
    -Sınıflarda bilgisayar ve diğer çağdaş eğitim araç ve gereçlerinin bulunduğu,
    -Çevre bilinci gelişmiş;doğaya seven ve koruyan,
    -Öz güven duygusuna sahip olan,
    -Sorgulama yapabilen,
    -Bilgiye ulaşmayı bilen bireyler yetiştirmek vizyonumuzun temel ilkeleridir.

Okul-aile dayanışmasını sağlamak,demokratik ve katılımcı eğitim bilincini geliştirmek ve demokrasi bilincini geliştirmek, proje üretirken okulumuzu yurt çapında duyurmak,ileride yetiştiği ortama hizmet sun-mak; vatanın her karışına hizmet ulaştırmayı kutsal bir görev bilen, nesiller yetiştirmek istiyoruz.

OKULUMUZUN HEDEF STRATEJİ POLİTİKA VE DEĞERLERİ

OKULUMUZUN 2009-2010 YILI HEDEFLERİ:
    a)2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında;Fen Liselerine, Öğretmen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerine öğrenci göndermek.
    b)2009-2010 yılında ulaşılan SBS sınavlarındaki başarıyı %10 artırmak.
    c)2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında tüm derslerde başarı oranını artırmak.
    d)2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında sportif ve sanatsal yarışmalarda daha başarılı olmak.
    e)2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında Bilgisayar laboratuarını geliştirmek.
    f)2009 -2010 Eğitim-Öğdetim Yılında fen laboratuarını daha da geliştirmek.

OKULUMUZUN POLİTİKALARI:
    Eğitim-öğretim politikamızın temel ilkeleri şunlardır:
    1-Çağdaş bilgi ile donanma.
    2-Paylaşımcı olma.
    3-Dayanışma ruhu taşımak ve yardımsever olma.
    4-Sosyal ve kültürel faaliyetleri artırma.
    5-İletişimde açıklık ve şeffaflık politikasına sahip olma.
    6-Veli işbirliği ve veli memnuniyeti.
    7-Her bakımdan yararlı bir insan olma bilincini taşıma.
    8-Çevrede tanınmak için çaba harcama.
    9-İyi uygulamaları paylaşma.
    10-Zararlı alışkanlık ve davranışlarla mücadele bilincini taşıma.

OKULUMUZUN STRATEJİLERİ:
    Uzun dönemde hedeflerimize;Halkımızla dayanışma, devletimizin gücüne olan inancımız ve herkesin var olan gücünü kullanması ile ulaşacağız.
    Bu hedefleri ulusal dayanışma ve yardımlaşma bilinci ve azmi ile gerçekleştireceğiz.
    Arzu edilen seviyeye inanç ve çaba ile ulaşacağız.

OKULUMUZUN DEĞERLERİ:

>Atatürk İlke ve İnkılaplarını esas alırız.
    >Öğrencilerimizin geleceğinin bizim geleceğimiz olduğuna inanırız.
    >Okulumuzda fırsat eşitliği için ortam hazırlarız.
    >Başarının takım çalışması ile olacağına inanırız.
    >Değişim ve sürekli gelişimin önemine inanırız.
    >Öğrenci-Öğretmen-İdare-Çevre diyaloğu başarımızı artırır.
    >Ortak aklın başarımızı artıracağına inanırız.
    >Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız.
    >İnsan hak ve hürriyetlerine saygılıyız.
    >Milli , ahlaki değerlerimize ve evrensel insani değerlere saygılıyız.

Felekşan Fırat İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Felekşan Fırat İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Felekşan Fırat İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Felekşan Fırat İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Felekşan Fırat İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: FELEKŞAN FIRAT İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ATATÜRK MAHALLESİ YASEMİN SOKAK NO:4 09200

Telefon Numarası: 2565184864

Faks Numarası: 2565184864

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi:SÖKE FELEKŞAN FIRAT İLKÖĞRETİM OKULU

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş