Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir konusu Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Hakkında - Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Tanıtım - Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Resimleri - Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu İletişim

Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Edirne ili Uzunköprü ilçesinde doğan iki kardeş olan Fatma ve Hikmet KAŞERCİ' nin babaları Merhum Hasan Bey, annesi ise Raziye Hanımdır. Fatma Hanım 1910 doğumlu Hikmet Bey ise 1916 doğumludur. Tahsil derecesi ortaokul olan Hikmet KAŞERCİ 1940'lı yıllarda İzmir'e yerleşip iş kurmuş daha sonra diğer kardeşlerini de yanına almıştır. Uzun seneler İzmir'de ticaret ile iştigal eden Hikmet Bey 15 sene kadarda İzmir Ticaret Borsasında Meclis üyeliği görevinde ve İzmir'in seçkin kulüplerinden Karşıyaka Spor Kulübünde 1950'li yıllarda yöneticilik görevinde bulunmuştur. Fatma Kaşerci ise zamanında tahsil yapamadığından okuma yazması yoktur.Bir kez evlenip boşanan Fatma Hanımın çocuğu yoktur. Fatma Hanım 1985 yılında Ege Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Hastalıkları Hastanesi Bölümünün yanındaki arsaya poliklinik yaptırıp hastaneye bağışlamıştır. 1994 yılında yaptırdıkları okulumuz 1995-1996 yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır.

Fatma Hikmet Kaşerci İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
    Okulun Telefonu: (232) 341 75 22
    Okulun Faksı: (232) 341 80 07
    Okulun Adresi: 2132 sk. No:24 Adalet Mah. Bayraklı
    Okulun Web Adresi:
    http://fhkaserciioo.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 970312@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: EFTAL AHMET GÜNKAYA
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu