Fatihin trensferi tartışmalı bitti !

'Trabzonspor' forumunda YıLMaZ tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. YıLMaZ

YıLMaZ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Fatihin trensferi tartışmalı bitti ! konusu [SIZE=+0][/SIZE]"Menajere ne gerek vardı?"

[SIZE=+0][/SIZE]
    Öğlen Fatih konuştu, “Samimi değiller” dedi, birkaç saat sonra Başkan Şener noktayı koydu...
    Fatih Tekke diyor ki;
    “Soruyorum; var mı aralarında benim kadar Trabzonlu, Ünal Karaman dahil. Kolombiya’dan 2 günde oyuncu getirenler, Trabzon’da beni bulamadığını nasıl açıklar”

Yönetimin resmi site aracılığıyla yaptığı ve Fatih?Tekke’yi hedef aldığı açıklamalar golcüyü Zenit’in konuşma yasağına rağmen konuşmaya itti. Dubai kampı öncesi Trabzon’da medyanın önüne çıkan Fatih?Tekke, çok çarpıcı ifadeler kullandı, özellikle Sportif Direktör Ünal Karaman’ı hedef aldı. Zenit ile iyi ilişkilerini bozduğunu, kısa dönem askerlik şansını yakmaya hazır olduğunu ve 6 ay önceki sözleşmeye de ‘Evet’ dediğini söyleyen futbolcu, “Tek şartım 9 numaralı forma. Bir oyuncu transferi için daha ne yapabilir?” sorusunu sordu.

Şenol Güneş’i ayrı tuttu
    “Birileri gelmemi engelleyebilir ama bu hep olmaz” diyerek karşı cephe olduğu imasını yapan Fatih Tekke, “Yönetim anlaştık diyor, bizim haberimiz yok. Zenit başkanı da beni doğruluyor. Kolombiya’dan 2 günde transfer yapan kulüp, Trabzon’da yaşayan Fatih Tekke’ye nasıl ulaşamaz? Şenol hocamı bir kenara bırakıyorum, var mı içlerinde benim kadar Trabzonsporlu, Ünal Karaman da dahil!” ifadeleriyle hedefini belli etti.

‘Böyle mi olmalıydı?’
    Yine bir soru yöneltip, “Fatih Tekke’nin transferi böyle mi olmalıydı?” diyerek topu son kez yönetime atan oyuncu, tribünden de kadrodaki meslektaşlarına sahip çıkmalarını istedi.

Sadri Şener diyor ki;
    “Fatih’in söylediği şeylerin tartısı yoktur... Gençtir, yanlışlıktır, keşke söylemeseydi. Biz gerçekten de Zenit ile anlaştık, menaceri yeni şartlar sürüp işi etkiledi. Trabzonspor’un kaptanına boş mukaveleye imza yakışırdı”

Fatih Tekke’nin ağır sözlerine yanıt, Başkan Sadri Şener’den geldi. Bir canlı yayına katılan Şener, basın toplantısındaki görüntüleri izlerken sakin ve tepkisiz göründü.

‘Kulüp benim işim’
    Yaşanan süreç hakkında bilgiler veren Sadri Şener, “Kulüple anlaşmak kulübün işidir. Yani orasını çözmek bana ait. Ödeme şartlarında bile anlaştık, paranın nasıl verileceği, kimin aracılık yapacağı, şartlar bile belliydi diyorum, o kadar. Tabi Fatih bunları bilmiyor olabilir. Ben anlaştım diyorum, Başkan Sadri Şener olarak buradayım. Hocamız da istiyordu, kondisyon sorunu olabilir diyerek kampa çağırdık kendisini” sözleriyle Tekke’nin, “Haberim yok” dediği noktaları aydınlattı.

‘Yanlışlıktır, gençtir, olur’
    Fatih Tekke’nin en sinirlendiği anlardaki “Şenol Güneş’i bir kenara koyuyorum; bu konularla ilgili kim benim kadar Trabzonsporludur, Ünal Karaman dahil” sözüne de Başkan soğukkanlı yaklaştı, böylece tansiyonun daha yükselmesinin önüne geçti: Böyle bir tartışma ve böyle şeyleri ölçecek bir tartı yok. Ben de, ‘Sadri Şener kadar maddi katkı yapan var mı?’ diye mi sorayım o zaman! Fatih’i kırmak üzmek istemiyorum. Sonuçta bizim küçüğümüzdür.

‘Boş mukavele yakışırdı’

Yönetimin suçladığı Fatih Tekke’nin menaceri için de Şener ayrı bir parantez açıp noktayı koydu: Bu süreci anlamakta sorun çektiğim için dondurduk olayı. Menacerinin araması, 6 ay önceki şartların geçersiz olduğunu söylemesi... Bu gibi şeyler iyi değil. Fatih için aslında menacere de gerek yoktu. Trabzonspor kaptanlığı yapmış oyuncuların aslında boş

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş