Fatih İlköğretim Okulu Tut Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Fatih İlköğretim Okulu Tut Adıyaman konusu Fatih İlköğretim Okulu Tut Adıyaman

Okulumuzun Hakkında Bilgiler

OKULUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1968 yılında üç derslikli olarak yapılmıştır. Merkez İlköğretim Okulu’nda okuyan Fethiye Mahallesinin öğrencileri, iki sınıf olarak Fatih İlköğretim Okulu’na gönderilmiştir. 1969 yılında ortaokul ve ilkokul çift öğretim sistemiyle birlikte okumuştur. Öğrenci sayısının artmasıyla birlikte 1974 yılında bahçenin kuzey tarafına iki derslik eklenmiştir. Her iki bina da çeşitli tarihlerde onarım görmüştür.

1995-1996 Öğretim yılı başında bahçenin güneyinde üç derslikli bir bina yapılmış ve okulun statüsü değişerek; Fatih İlköğretim okulu adını almıştır. 1998-1999 yılında güneydeki binanın üzerine kat ilavesi yapılmıştır.

1999-2000 yılında güneydeki binanın doğusuna üç derslikli yeni bir bina ve bu binanın altına da yedi kabinli tuvalet yapılmıştır.

1997-1998 Öğretim yılında taşıma merkezi seçilen okulumuza Havutlu, Çiftlik, Meryemuşağı, Kaşlıca, Pamuklu, Sürmen ve Akbel köylerinden öğrenci taşıması yapılmıştır. 2002 yılında Atatürk İlköğretim Okulu’nun açılmasıyla ikinci kademe öğrencileri bu okula taşınmaya başlamış ve Merkez İlköğretim Okulu öğrencilerinden okulumuza yakın yerlerde ikamet edenler okulumuza nakledilmiştir. 2004/2005 Öğretim Yılından itibaren taşımalı gelen I. Kademe öğrencileri de Atatürk İ.Ö.O.’na nakledilmiştir.

Fatih İlköğretim Okulu Adıyaman Tut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fatih İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fatih İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: FATİH İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: FETHİYE MAH.

Telefon Numarası: 4164412259

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi :http://tutfatih.meb.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Ağustos 2015

Bu Sayfayı Paylaş