Fatih İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Fatih İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu Fatih İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

1964 yılında tek katlı, 7 derslikli, yığma beton olarak kurulan okulumuz, 1967 yılına kadar geçici olarak, Kız Meslek Lisesi’ne tahsil edilmiş, 1966-1967 Eğitim–Öğretim yılında Türk büyüklerimizden Fatih Sultan Mehmet adına atfen Fatih İlk Okulu olarak eğitime başlamıştır. 1974 yılında öğrenci sayısının 1860’a çıkması sonucu binamıza bir kat eklenerek derslik sayımız 6’dan 14’yükselmişir. Yine 1992-1993 eğitim öğretim yılında öğrenci mevcudundan dolayı ek bina ilavesi yapılmış, derslik sayısı 30’a yükselmiştir. 1993-1994 yılında adı Fatih İlköğretim olarak 8 yıllık Temel Eğitime geçilmiştir. Eski binamızın yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalması sonucu, Milli Eğitim Müdürlüğünce yıktırılmıştır.

Yıkım sonucu ek bina olarak yapılan 16 derslik ve 2 laboratuar 1 çok amaçlı salon 1 müdür odası 3 müdür yardımcısı 1 memur odası 1 ana sınıfı ve 1 de öğretmenler odası olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Ancak öğrenci mevcudunun çok kalabalık olması nedeniyle laboratuar, çok amaçlı salon ve diğer hizmetlerde kullanılan 2 küçük oda sınıfa dönüştürülmüştür.

Şu anda Okul Müdürümüz Mustafa Cengiz BİLEN önderliğinde, genç dinamik kadromuzla 19 derslik ve 1440 öğrencimizle dün olduğu gibi bugünde ülkemize doktorlar, hakimler öğretmenler, sanayiciler yetiştirmeye devam ediyoruz.

Fatih İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fatih İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fatih İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: FATİH İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Bahçeli Evler Mah. Eski Kahta Cad. / Adiyaman

Telefon Numarası: 4162164999

E-mail Adresi : Bilgi Mevcut Değildir

Web Adresi :http://www.adiyamanfatihio.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Ağustos 2015

Bu Sayfayı Paylaş