Fatih İlköğretim Okulu Anamur Mersin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Fatih İlköğretim Okulu Anamur Mersin konusu Anamur Fatih İlköğretim Okulu Hakkında - Fatih İlköğretim Okulu Tanıtım - Fatih İlköğretim Okulu Resimleri - Fatih İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuzun inşaatı; önce ilçemizin yardım sever vatandaşlarından biri olan Ismahan ÇERÇİ ‘nin maddi katkılarıyla başlamıştır. Ancak inşaatın belli bir aşamasından sonra devlet katkısı ile tamamlanmıştır.Önceleri Ismahan ÇERÇİ’nin adının verileceği bilinen okulun büyük bölümü devlet tarafından yaptırıldığı için, adı “FATİH İLKOKULU” olarak 1974-75 öğrenim yılında eğitim öğretime açılmıştır. Ismahan ÇERÇİ adı okulumuzun toplantı salonuna verilerek adı yaşatılmaktadır.

Okulumuz 1974-75 öğretim yılında FATİH İLKOKULU olarak aşağıdaki kadro ile eğitim öğretime başlamıştır.Okul Müdürü: M. Tahir ŞEREFÖğretmenler: Ünzüle GÖLGE, Yadiğar KISAALİOĞLU, Mükremin GÖRAL, Ali KAN, Gönül YILDIZ, Neriman BAHÇEKAPILI, Şefika KAN, Nilüfer UYSAL, Müfide ÖZTÜRK, Aysel YILMAZ, yıl ortasında ise çevre ilkokullardan naklen atanan aşağıdaki öğretmenlerimizle kadrosunu tamamlamıştır.

Fahrettin DENİZ, Saime OKTAN, Ahmet BUDAK, Kiraz KILINÇ

Ayrıca hizmetli olarak Kıbrıs İlkokulundan gelen Emin TÜFENKve yıl içinde yeni atanan Hasan Ali ÖZÇELİK ile eğitim - öğretim çalışmalarını sürdürmüştür.

19 yıl başarılı bir eğitim-öğretim veren okulumuz; 1994-1995 öğretim yılında 6.Sınıfa yeni kaydolan 99 öğrenci ve Matematik, Biyoloji, Tarih öğretmeni olan üç öğretmenin atanması ve aynı yıl açılan ek bina ile eğitim - öğretim çalışmalarına yeni adla “FATİH İLKÖĞRETİM OKULU” olarak devam etmektedir.

1974-1975 Öğretim yılında tek bina olarak eğitime başlayan okulumuz, Emekli öğretmen olan Firuzan - Dinçer ESER’in üzücü bir trafik kazasında kaybettikleri biricik kızları Meltem’in anısına 1992 yılında inşaatına başlanıp 1993-1994 öğretim yılında “MELTEM ESER DERSH ANELERİ” hizmete girmiştir. Katkılarından dolayı kendilerini saygıyla anıyoruz. 1994-1995 öğretim yılında açılan ek binanın, ikinci katı 1997-1998 öğretim yılında açılmıştır. Böylece okulumuz üç ayrı bina olarak eğitim - öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda anasınıfında 2 şube, 1.2.3.4.5. sınıflarda 17 şube, 6.7.8. sınıflarda 11 şube olmak üzere 30 şubeyle eğitim yapan okulumuz 848 öğrenciye hizmet vermektedir.

2 Asınıfı öğretmeni, 1’si idareci 17sınıf öğretmeni, 2’si idareci olmak üzere 18 branş öğretmeni bulunan okulumuzda 1 memur bulunmaktadır.

Okulumuz açıldığı 1974-1975 öğretim yılından 05.02.1996 tarihine kadar Mehmet Tahir ŞEREF, 06.06.1996 tarihine kadar Halil ÖZGENLER(vekil), 22.06.2000 tarihine kadar Selahattin ÜSTÜN(vekil), 22.08.2005 tarihine kadar Ali Ziya ÇAMUR, 23.07.2007 tarihine kadar Hacı Yakup ARSLAN(vekil) yapmışlardır. Halen Kerim TOSLAK müdürlük görevini sürdürmektedir.

İletişim bilgileri

FATİH İLKÖĞRETİM OKULU

SAĞLIK MAHALLESİ DR.ABDULLAH ÇELİK CAD.

ANAMUR-MERSİN

TEL :0 324 8141567

WEB ADRESİ

http://www.anamurfatihilkogretim.k12.tr/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş