F1 pilotları Hamilton'ın sürüş şeklini görüşecek

'Diğer Spor Dalları' forumunda Fatma tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Fatma

Fatma Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    F1 pilotları Hamilton'ın sürüş şeklini görüşecek konusu Lewis Hamilton'ınh sürüş şekli Şangay'da yarın yapılacak sürücüler toplantısında masaya yatırılacak. GP Sürücüler Birliği (GPDA) Direktörü Mark Webber ve Jarno Trulli, Hamilton'ın sürüşünü F1 yarış direktörü Charlie Whiting ile görüşeceklerini ifade etti.

Olaylı Japonya Grand Prix'nin ardından İngiliz pilotun sürüşünün odak noktası haline gelirken, Webber ve Trulli, konuyu gündeme getirmelerinin, Hamilton'a karşı özel bir hareket olmadığını vurguladı.

Fuji'de, Hamilton'ı sollamaya çalışırken McLaren pilotunun manevraları nedeniyle çok önemli saniyeler kaybettiğini belirten Trulli, bu yüzden Nelson Piquet'ye karşı verdiği dördüncülük mücadelesini kaybettiğini ileri sürdü.

Hamilton'ın Japonya'daki sürüşünden hiç hoşnut olmadığını belirten İtalyan sürücü, "Yarışın lideriydim. tur yiyordu ama iki tur önümde kaldı. Bu da bana 1,5 saniyeye maloldu. Bundan dolayı erken pit stop yapamadım. Yapabilseydim pit stop sonrasında Renault'nun önünde kalma şansım olabilirdi" dedi.

Webber de Hamilton'ın ilk virajda pitten geçme cezası almasına rağmen yaptığı manevrayla ilgili konuyu Whiting'le görüşmek istediğini söyledi.

Bu arada Webber ve Trulli'ye destek veren Jenson Button, bu iki sürücünün özellikle Hamilton'ı hedef aldıkları iddiasını ise yalanladı.

Bu Sayfayı Paylaş