F.Bahçe'nin başı büyük dertte

'Fenerbahçe' forumunda DilzaR tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    F.Bahçe'nin başı büyük dertte konusu Sarı-Lacivertli yönetim transfer için düğmeye basarken birçok sorunla karşılaştı. Kayseri, Mehmet Topuz; Ankara, Özer için ret cevabı verirken Sivas, Mehmet Yıldız için 5 milyon Euro istedi. Sercan ise tam muamma. Yabancı için de önce Maldonado elden çıkarılmalı.

Süper Lig’e iyi başlayamayan ancak sonradan açılıp devreyi liderin sadece 2 puan gerisinde kapatan Sarı-Lacivertliler’de yönetim, takıma takviye için düğmeye bastı ancak birçok sorunla karşı karşıya kaldı. Düşündüğü isimler için önce transfere karşı olan Aragones’i iknayla işe başlayan yönetim, yine de İspanyol teknik adamdan gönülden onay alamadı.

Her şeye rağmen takviye için start veren yöneticiler, talip oldukları isimler için kulüplerin nabzını yokladı ancak yine beklenen cevaplar alınmadı. Özellikle Aragones’in de sıcak baktığı Mehmet Topuz için Kayseri’nin ret cevabı vermesi yine sıkıntıya neden oldu. Özer Hurmacı için de Ankaraspor yüksek bonservis ücreti koparmak için şimdilik transfere onay vermeyeceğini açıkladı.

MUSA AYDIN’I DA İSTİYORLAR

Mehmet Yıldız için de Sivas kapıyı 5 milyon Euro’dan açtı. Yine Sivas’tan istenen Musa Aydın için de Yiğidolar 2.5 milyon Euro ve bir oyuncu talep etti. Sercan Yıldırım için de Bursaspor yönetimi hala ikna edilemediği için transfer bitirilemedi. İstanbul Belediye’de oynayan Hasagiç’in transferi için de Türk olması bekleniyor.

İçerideki kaliteli yerliler konusunda bu sorunları yaşayan yönetimin, yabancı konusunda da eli kolu bağlı. Kontenjanda yer açmak için Maldonado’yu göndermek isteyen yönetim, Şili’li yıldızı iknaya çalışırken bir yandan da kendisine kulüp arıyor. Maldonado elden çıkarılabilirse Anderlecht’li Biglia transferi büyük oranda bitirilecek. Yerli golcü alınamaması halinde ise yabancı hakkı forvetten yana kullanılacak.

DİEGO İDDİASI

Luis Aragones ve Güiza’nın transferini açıklayan ilk gazete olan Marca’dan müthiş bir iddia. İspanyol spor gazetesi, W.Bremen'de oynayan Brezilyalı orta saha oyucusu Diego Ribas da Cunha'yı transfer etmek için Real Madrid'e rakip olarak Fenerbahçe'nin de çıktığını yazdı. Real ve Fenerbahçe'nin Diego için yarıştığını belirten Marca, Luis Aragones'in takımının ara transfer döneminde Diego'yu almak istediğini ve büyük paralar teklif etmeye hazır olduğunu iddia etti.

ALEX’İN YERİNE ALINACAK

Haberde ayrıca, W.Bremen'in Diego'yu göndermeye sıcak baktığı ancak, Brezilyalı futbolcunun menajeri aracılığıyla Real'de oynamak istediğini ilettiği ileri sürüldü. Ancak Real’in de sezon sonunu beklediği belirtildi. Sarı- Lacivertli yönetimin, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan kaptan Alex’in yerine Diego’yu transfer etmek istediği ancak genç starı ikna edememesi durumunda yine elindeki Sambacı’yla masaya oturacağı öğrenildi.

Bu Sayfayı Paylaş