Fırat Üniversitesi bin 600 mezun verdi

'Eğitim Haberleri' forumunda Google tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Google

Google Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Fırat Üniversitesi bin 600 mezun verdi konusu Fırat Üniversitesinde, 2009-2010 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı. Üniversiteden bin 600 öğrenci mezun oldu.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Atatürk Stadyumun'da düzenlenen törende, Türkiye'de en fazla ''kalifiye eleman'' sıkıntısı çekildiğini, bu nedenle kalifiye eleman yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.
    Mezun olan öğrencilerin Türkiye standartlarının üzerinde bir eğitim alarak mezun olduğuna inandıklarını belirten Prof. Dr. Bingöl, şöyle konuştu:
    ''Özellikle ben burada gençlerimize seslenmek istiyorum. Bugün burada bir diploma alıyorsunuz. Bu diploma, sizin bir bölümü, bir akademik yılı bitirdiğinizin belgesidir. Bu diplomayı alabilmek için sizlere, gerekli temel bilgiyi öğrenmiş, öğrenmeyi öğretilmeye çalışılmıştır. Bir şey vermek mümkün değildir. Ancak size öğrenmenin yolu öğretilmiştir. Mezun olanlar bilimin dışındaki hiçbir şeye üniversite mezunu olarak itibar etmemelidirler. Ekip çalışmasına ve disiplinli çalışmaya önem vermelidirler. Bugün yepyeni bir hayata atılıyorsunuz. Şu ana kadar olan hayatınız, genel olarak öğrencilikle geçti. Ancak bugün daha acımasız hayatın içine atılıyorsunuz, bir rekabetin içine atılıyorsunuz. Bundan sonra artık kendinizi geliştirmezseniz bu ortamda ilerlemeniz çok zor olacaktır.''
    Konuşmanın ardından, üniversite ve bağlı eğitim birimlerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
    Ödüllerini ve diplomalarını alan öğrenciler, daha sonra stadyumun ortasına toplanarak 'kep' fırlattılar.
    Törene, Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, resmi kurum müdürleri, öğrenci ve velileri katıldı.

haber7

Bu Sayfayı Paylaş