Ey Rabbim.. Duaların en güzeline talibim..

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda Siraç tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ey Rabbim.. Duaların en güzeline talibim.. konusu Ey Rabbim.. Duaların en güzeline talibim..

Ey Rabbim
    Bana öyle bir gönül ver ki;
    Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim

Bana öyle bir sevgi ver ki;
    Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi
    Hatta düşmanlarımı da sevebileyim

Bana öyle bir güç ver ki;
    Herkesten daha çok çalışabileyim, tutsak düşmeyeyim doğanın koşullarına, eşim ve çocuklarımı da mutlu et ki, mutluluğu başkalarına da götürebileyim

Bana öyle bir sağlık ver ki;
    Düşünebileyim, konuşabileyim

Bana öyle bir erdem ver ki;
    İbadet edebileyim, iyilik etmeyi ve sevinçten buğulanmış gözlerle, teşekkür edenlere;
    bir şey yapmadım, anımsamıyorum diyebileyim

Bana öyle bir yetenek ver ki;
    İyi eş, baba, anne, iyi komşu, iyi arkadaş, iyi vatandaş olabileyim

Bana öyle bir umut ver ki;
    Bugüne kadar yapmış olduğum hatalar için karamsarlığa düşmeyeyim, herşeyden aklanmış olarak yaşama yeniden başlamak üzere bağışlanabileceğimi bileyim

Bana öyle bir anlayış ver ki;
    Düşünebildiğim, yargılayabildiğim, inandığım, varolduğum şu anda bu sözleri söyleyebildiğim için şükredebileyim

Bana öyle bir talih ver ki;
    Yıllar sonra beni hatırlayanlar "herkese iyilik eden, tüm insanları seven, o düzeyde de sevilen bir kişiydi " diye konuşsunlar ve ben de huzur içinde olabileyim

Bana öyle bir irade ver ki;
    Birgün yenilip, içimdeki şeytanın kurallarına doğru yönelirsem; bu bir düşünce ise düşüncemi, bu bir adım ise ayağımı, bu bir uzanma ise elimi durdurabileyim

Bana öyle bir sabır ver ki;
    Sükûneti bulayım, durabileyim, düşünebileyim

Bana öyle bir dua öğret ki;
    Kabul olunan dualardan olsun
    Rızana erebilmek için tüm isteklerim
    Duaların en güzeline talibim
    Ey Rabbim

Amin
    Ecmain

Bu Sayfayı Paylaş