Ey Azrail.. ( Mutlaka Okuyun )

'İslami Kıssalar & Hikayeler' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 13 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Ey Azrail.. ( Mutlaka Okuyun ) konusu Ey Azrail!..

Ey Azrail! ßilirim bu sözlerim çok yersiz, ---------------Tahmin ediyorum ki; mevlid de okuturlar,
    Neden böyle ansızın, geliverdin habersiz?.. ----------Ortalığı birazcık, gül suyu kokuturlar,
    Ne olurdu üç beş yıl önce haber verseydin, -----------Araya reklam konur; bir ilahi aryası,
    Hiç değilse rüyama bir kerecik girseydin.. -------------Mevlid bitince başlar; dedi-kodu furyası..

Aşk, meşk, derken, dünyadan kopamadım, ------------Etlerim, kemiklerim; didik-didik edilir,
    Senden özür dilerim, hazırlık yapamadım, -------------ßen az gelirsem eğer, köklerime gidilir,
    Görüyorsun yanımda ne valiz var ne bavul, ------------Ey Azrail! İnan ki, hazırlığım yok daha,
    Uykum öyle ağır ki; ne zil duydum ne davul.. ---------Hele şu din konusu, çok karışık bir saha..

Yaşım yetmiş olsada, görki fıkır fıkırım, -------------------ßazı büyük abiler, köşeleri tuttular,
    ßu cümbüşlü alemi ben nasıl bırakırım?.. ---------------İrtica diye diye, benide korkuttular,
    Hani bir söz vardırya: "Yaş yetmiş, iş bitmiş." ----------İlahiyat adına; ekranda iki kaçık,
    İnanki bu bir yalan, bunu diyen halt etmiş.. ------------Kimlerin kuklaları oldukları apaçık..

Ey Azrail! Dur biraz, sana yalvarıyorum, ------------------Alim zalim karşıtı, renkleri seçilmiyor,
    Yasal haklarım için; Avukat arıyorum, ---------------------Velisiz kaldı sokak, deliden geçilmiyor,
    Hayallerim, düşlerim, yarım kalan işlerim, --------------ßu cinnet kervanına, kocabaşlar dahiller,
    Estetik yapılacak, daha burnumi dişlerim.. --------------Tuz bozulmuş, ne yapsın bizim gibi cahiller?..

Elli yaşımda ancak, voleyi vurabildim, ---------------------Henüz daha gündemde, ne oruç var, ne zekat,
    Hortumlar sayesinde, holdingi kurabildim, ---------------Ne Kur'ân'la tanıştım, nede kıldım bir rekat,
    Gerçi ucuza verdim, şerefin kilosunu, -----------------------Gönül desen henüz genç, daha haccım duruyor,
    Ama böyle kazandım, şu uçak filosunu.. -------------------Aklım nefsin elinde, yollarda savruluyor..

Ey Azrail! Ne olur, bozulmasın pazarım, -------------------Edemedim bir türlü, şu nefsimi terbiye,
    Sana şöyle yüklüce, bir çek bile yazarım, ----------------Ortalıkta ne görse, tutturuyor ver diye,
    Şu masmavi havuzlu sarayıma baksana, ------------------Ey Azrail! ßilirim, gelince beklemezsin,
    O daracık mezarda, yazık olmazmı bana?.. -------------Tükenen vadelere, saniye eklemezsin..

ßazen çoluk çocuğa, içimden kızıyorum, ------------------ßu satırlar, boş geçen bir ömrün hikayesi,
    Ölmemi bekliyorlar, inan ki seziyorum, ---------------------İbret alanlar için, son pişmanlığın sesi,
    Arkamdan göstermelik, iki damla gözyaşı, ----------------ßilmem ki; bir duvarda, bu mütevazı çaba;
    ßir de şöyle büyükçe, yaldızlı mezar taşı.. -----------------ßir küçücük pencere, açacak mı acaba?.

Bu Sayfayı Paylaş