Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir konusu Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu İletişim

Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Evin Leblebicioglu Ortaokulu Karşıyaka sakinlerinden hayırsever Nezihe Leblebicioğlu tarafından, merhum kızı Evin Leblebicioğlu adına inşa ettirilmiştir.

03/02/1939 tarihinde karşıyaka'da doğan Evin hanım izmir eski belediye başkanlarından merhum Reşat Leblebicioğlu ile Nezihe hanımın kızıdır. İlköğrenimini Ankara İlkokulunda ,orta ve lise öğrenimini Amerikan Kız Kolejinde tamamlamıştır.

1961 yılında mühendis Haluk Akyüksek ile evlenmiş,10 yıllık mutluluğu 25/01/1972 yılında yakalandığı hastalıktan dolayı son bulmuştur.

Okulun inşaatı ve projesi Y.Mimar Sinan Kınay ve İnş.Y.Müh.İsmet Kınay tarafından yapılmıştır.Temel atma töreni Vali Nevzat ayaz tarafından 14/09/1988 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Okul 3 Ekim 1989 tarihinde yapılan bir törenle Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından açılmıştır...

Evin Leblebicioğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
    Okulun Telefonu: (232) 372 61 60
    Okulun Faksı: (232) 367 67 88
    Okulun Adresi: Bahçelievler Mahallesi 1703 sokak No:5
    Okulun Web Adresi:
    www.evinleblebicioglu.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 626357@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu