Etyemez Köyü Alaçam Samsun

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Etyemez Köyü Alaçam Samsun konusu Samsun İli Köyleri - Etyemez Köyü Hakkında -Etyemez Köyü Tanıtımı - Etyemez Köyü Resimleri

Samsun

Bilgiler
    Nüfus 1176 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 55800
    Alan Kodu 0362
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
    İl Samsun
    İlçe Alaçam

Etyemez, Samsun ilinin Alaçam ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

etyemez köyü adını köye gelen yabancı misafirin köyde misafir olarak konakladığı süreç içinde hiç et ymemesi neticesinde köyün adı etyemez köyü olark verilmiştir.

Kültür

Köyün gelenek, görenek olarak keşkek ve hersesi ile meşhurdur

Coğrafya

Samsun iline 90km, bafra ilçesine:27 km Alaçam ilçesine 2 km uzaklıktadır. Karadeniz Sahil Yolu'nun yapılmasından sonra İstanbul-Karadeniz ulaşımında daha kolaylık beklenmesi beklenmektedir.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007 KÖYÜN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI NETİCESİNDE TARIMA ELVERİŞLİ OLMAMASI SEBEBEİNEN OLAYI KÖYÜMÜZÜN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU GÖÇ ETMİŞTİR BU GÖÇLERİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ İSTANBUL İZMİR BURSA V.S YERLERİR|- 2007 2178
    1997 1298

align="right" 1398

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım (çeltik, mısır, tütün) ile büyük baş ve küçük baş hayvancılığa dayanır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

Seçim Yılı Muhtar
    2004 VEDAT ANARAT
    1999 VEDAT ANARAT
    1994 VEDAT ANAART
    1989 VEDAT ANARAT
    Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu ve orta ögretim vardır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur kanalizasyon şebekesi yoktur.ayrıca kanalizasyon sorunu kaymakamımız çalışkan biri bu konuda yardımcı olacağını yürekten inananıyorum Ptt . Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yolun bir kısmı asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon ayrıca köyde ttnet hızlı internet vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş