Etrenli Köyü Milas Muğla

'Muğla Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 17 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

  1. DeMSaL

    DeMSaL Özel Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Etrenli Köyü Milas Muğla konusu Milas Etrenli Köyü - Etrenli Köyü Hakkında - Etrenli Köyü Tanıtımı - Etrenli Köyü Resimleri

    Köy Muhtarı: Ahmet SERİN

    Muhtarlık Erişim Bilgileri:

    Telefon: 0 252 542 20 15

    Cep Telefonu: 0 543 824 77 80

    Tarihi

    Bilinen resmi bir kayit bulunamamisdir. dilden dile, dededen toruna anlatila gelen; Muğla arasi göcer yörüklerin gecen yuzyilda yerlesim alani olarak etrenli köyunu kurarak yerlesik hale gecmeleriyle olusmus bir köydür. Bilinen en uzak tarihi ise köyumuzden canakkale savaslarina katilan sehit ve gazilerimizin vede kurtulus savasi hikâyelerinin dededen toruna intikali ile bu yillarda köyumuzun var oldugudur.


    Kültür

    Etrenli köyü cok güzel yaşanılacak bir köydür.sessiz sakin bir köydür temiz havası ve sevimli insanları ile iyi vakit geçirilebilecek bir köydür.Genç nüfusun az olması tek dezavantajı olmasıyla beraber sakin olmasına nedendir.yaşlı insanları ve gercek bir köy ortamı ile romanlardaki köyleri aratmıyor.

    Ekonomi

    Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

    Nüfus : 2000 - 155

    Altyapı bilgileri

    Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardir. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


    Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

    Kaynak : Yerel Net


    Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
     

Bu Sayfayı Paylaş