Erzincan - Otlukbeli - Otlukbeli Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 4 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Erzincan - Otlukbeli - Otlukbeli Lisesi konusu Erzincan - Otlukbeli - Otlukbeli Lisesi

1970 Yılında İlk defa Karakulak İlköğretim Okulu olarak, 1988 yılında ise Çok Programlı Lise olarak Eğitim-Öğretime başlamıştır. 1970-1986 Yılları arasında Belediye ait binalarda Eğitimi sürdürmüş, 1986 yılında ise halkın katkısıyla tek katlı Orta Okul binası yapılmış ve 1988 yılında lise olarak Eğitim-Öğretim yapılmıştır. 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 20.09.1995 tarih ve 963 sayılı yazışı ile bünyesinde İmam-Hatip kısmı açılmış. 1996-1997 Eğitim-Öğretim Yılında ise Muhasebe bölümü açılarak Din Öğretim Genel Müdürlüğü'nün 17.02.1997 tarih ve 715 sayılı yazısı ile bu genel Müdürlüğe bağlı olarak Otlukbeli Çok Programlı Lisesi adıyla Eğitim-Öğretime devam etmiştir.Öğrencisi olmadığından İmam-Hatip bölümü kapanmıştır. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün 10.10.2000 tarih ve 3385 sayılı yazısı ile Lisenin incelenip başka bir genel Müdürlüğe bağlanması için gerekli incelemeler başlatılmıştır.
    57 Öğrenci ile Eğitim Öğretim�e devam etmekteyiz. 1 Müdür vekili,1 Müdür Yardımcısı vekili, 3 Norm Kadrolu, 1 Yedek Subay, ve 1 ücretli öğretmenimiz ve 1 hizmetlimiz bulunmaktadır.

VİZYONUMUZ

Evrensel değerlere sahip, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendini geliştirmeyi ve yetiştirmeyi öğrenen bireyler yetiştirerek; hedefledikleri bir üst kuruma yerleştiren, sportif, sosyal, bilimsel ve kültürel alanlarda kazandığı başarılarla örnek bir eğitim kurumu olmaktır

MİSYONUMUZ

Milli kültürümüzü geliştirmeyi ülkü edinen, tarih bilincine sahip, aszimli ve kararlı gençler yetiştirmektir.Bu noktadan hareketle; sevgi ve saygıyı ön planda tutan, geleceğe güvenle bakan, bilgiye ulaşmasını öğrenen ve öğrendiklerini bir araya getirerek kendine özgü sonuçlar üretebilen, Atatürk İlke Ve İnkılapları doğrultusunda yeniliğe açık ve modren toplum hedefini benimseyen ve bunun için bilgi ve yeteneklerini azami ölçüde kullanan bireyler yetiştirmek.

Bu Sayfayı Paylaş