Erzincan - Merkez - Çağlayan Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 2 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Erzincan - Merkez - Çağlayan Lisesi konusu Erzincan - Merkez - Çağlayan Lisesi

OKULUN VİZYONU

Okul içinde bulunan her bireyin değerli olduğunu ve bu her bireyin bir kişi için değil herkes için var var olduğunu hissettirmek. Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı çağdaş, sorumluluğunu bilen, geleceğini, ve ideallerini gerçekleştirebilecek öğrenciler yetiştirmek. Okulumuz öğrencilerini ilgi ve istekleri geledoğrultusunda geleceğe hazırlamak. Çağlayan Lisesi’nin çevrenin eğitim sürecindeki önemini okulokulumuzun her bireyine ve çevre insanına hissettirmek.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizin eğitim sürecinden geçerken onların eğitim ve öğretim ortamlarını düzenlemek, bilgi ve beceri yönünden güçlü olarak donanmış, kendine güvenen, yeniliklere açık, sorgulayabilen, araştıran, inceleyen ve öğrenmeyi bilen bireyler olarak hayata hazırlamak, bilişim çağında kendi ayakları üzerinde durabilen ve kendi gelecekleri belirleyen bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmaktır.

Öğrencimizi Türk Milli Eğitiminin temel ilkeleri, Atatürk İlke ve İnkılâpları, Türk toplumunun ve devletimizin ihtiyaçları ve gelişen dünya şartları doğrultusunda, bireyin ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hayata hazırlamak, arzu ettikleri yerde bulunmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerimizi okulda bulundukları süreç içerisinde eğitim ve öğretimi bilgisayar, görsel ve işitsel araçlarla destekleyerek geliştirmek.

Velilerimize okulumuzun ve velilerimizin ihtiyacı doğrultusunda seminer kurs vb. etkinlikler düzenlemek

T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Çağlayan Lisesi / ERZİNCAN

Bu Sayfayı Paylaş