Erzincan Üniversitesi Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Erzincan Üniversitesi Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu İletişim - Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu tarihçe - Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu resimleri - kemaliye Meslek Yüksekokulu - erzincan myo - myo - meslek yüksek okulları

2 Nisan 1996 da 2 Yıllık "Su Ürünleri" ve "Arıcılık" programları bulunan Meslek Yüksekokulunun Kemaliye de açılması, Fırat Üniversitesi Senatosu nda karara bağlanmış ve 5 Haziran 1996 da YÖK kararıyla Kemaliye Meslek Yüksekokulu açılmıştır. Daha sonra bu programlara ilave olarak; 1997 de Bilgisayar Destekli Tasarım ve Halıcılık Programları, 1998 de İpekböcekçiliği Programı, 2003 te de Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Eğitim Programı faaliyete başlamıştır. 01. 03. 2006 tarihinde Erzincan Üniversitesinin kurulması ile birlikte Yüksekokulumuz Erzincan Üniversitesine bağlanarak, üniversitemiz bünyesinde Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 2007 Eğitim-Öğretim yılında Restorasyon programı açılarak programa öğrenci alınmaya başlanmıştır. 2010 - 2011 Eğitim ve Öğretim yılında hayırsever iş adamı Hacı Ali Akın Beyfendinin; 11.000 metre kare alan üzerineyaptırmış olduğu yeni kampüsüne taşınmıştır.

İletişim

ADRES

Erzincan Üniversitesi
    Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu 24600 Kemaliye/ ERZİNCAN

Tel. No
    0446 751 30 21 - 19
    Fax No

0446 751 30 22

KEMALİYE HACI ALİ AKIN MESLEK YÜKSEKOKULU

Bu Sayfayı Paylaş