Ersoy İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ersoy İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında - Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
    [​IMG] [​IMG]

ANTALYA YAĞ SANAYİ İLKÖĞRETİM OKULU'NUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1976 yılında BANDOCULAR MAHALLESİ'nde geçici bir binada
    BANDOCULAR İLKOKULU olarak açlmıştır.
    Daha sonra Osman AVŞAR ve mirasçıları tarafından 4198 metrekarelik şimdiki arsa bağışı yapılarak 1977 yılında devlet tarafından 5 derslikli olarak yaptırılmıştır.

Okul idaresi ve Antalya Yağ Sanayi Fabrikası yöneticilerinin aralarında oluşturduğu bir protokol sonunda 13 Mayıs 1982 tarihinde İl İdare Kurulu kararı ile okulun adı
    ANTALYA YAĞ SANAYİ İLKOKULU olarak değiştirilmiştir.
    Aynı yıl okulun ihtiyaçları Antalya Yağ Sanayi Fabrikası tarafından karşılanmıştır.
    Zaman içinde mevcut bina ihtiyacı karşılamadığı için Aralık 2004 tarihinde ek binanın yapımına başlanmıştır.
    ERSOY AİLESİ TARAFINDAN yapılan ve yeni adı ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU olan okulumuz 2005- 2006 öğretim döneminde Eğitim Öğretime açılmıştır.
    Ersoy İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ersoy İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: FABRİKALAR MAHALLESİ 3007 SOKAK NO:34

Telefon Numarası: 2423456264

Faks Numarası: 2423456264

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Ersoy İlköğretim Okulu

ersoyilkogretim@hotmail.com

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz