Ermenek İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ermenek İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Ermenek İlköğretim Okulu Hakkında - Ermenek İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ermenek İlköğretim Okulu Bilgileri

TARİHÇE

Okulun bulunduğu yerleşim yeri Antalya’nın Güneydoğusunda Muratpaşa Belediyesi hudutları içerisinde, hemen Antalya Hava alanının deniz tarafında kurulmuştur. Okul il merkezine yaklaşık 16 kilometredir. Denize ise 2 kilometre olup ulaşım sorunu yoktur.

Okul ve mahalle adını çoğunluğu Konya Ermenek’ten gelerek yerleşmiş olan Ermeneklilerden almıştır. Şimdi yerleşim yerinde sadece Ermenekliler değil çeşitli illerden gelen göçmen ailelerde yaşamaktadır. Mahallenin çocukları 1985 yılında devlet vatandaş işbirliği ile okul yapımına başlanmış ve 1986 yılının 20 Eylülünde Yalnızbağ İlkokulu olarak Eğitim Öğretime açılmıştır. 1987 yılında da okulun adı Ermenek İlkokulu olarak değişmiştir. Mahalle sakinleri geçimlerini günübirlik buldukları işlerde çalışarak sağlamaktadır. Çiftçilik, özellikle seracılık az miktarda vardır.

Toprak örtüsünün çok taşlık ve kayalık olması tarımı engellemektedir. Turizme dönük yazlık evlerin yapılmaya başlaması insanları inşaat sektörü işçiliğine doğru yönlendirmiştir.

Günümüzde il merkezi ile ulaşım çok kolaydır. Toplu taşım araçları yapmaktadırlar.

Mahalle insanları görünüş itibarıyla köy yaşamının şartlarını andırmaktadır. Genelde ekonomik durumu zayıf olan çevre insanlarının eğitime çok fazla önem vermedikleri görülmüştür.

Nüfus planlamasına uyulmadığı, sağlıklı yaşam için gerekli olan şartların yerine getirilmediği görülmektedir.

Mahallede bir sağlık ocağı, 1993 yılından beri Antalya Büyükşehir belediyesine ait çok yönlü bir kültür çadırı ve 2001 yılında hizmete açılan 17 derslik ve üç kattan oluşan Ermenek İlköğretim Okulu bulunmaktadır. 2001 Yılı Kasım ayında açılan okulumuz 2002-2003 Eğitim ve öğretim yılında ilk mezununu vermiştir. Okulumuzda anasınıfı, özel alt sınıf ve okul binasında çok yönlü salon bulunmaktadır.

Okulumuzda 24 öğretmen, 2 idareci, 1 Memur 1 Hizmetli çalışanı ile yaklaşık 550 öğrenciye hizmet vermektedir. Okul bahçesi 15.000 metrekare olup bahçe ihate duvarı yapılmaktadır Bahçe içerisinde eski bina, mevcut olup, bu bina yerel imkanlarla tadilat yaptırılarak müstakil anasınıfına dönüştürme çalışmaları sürmektedir. Okul bahçesinin dışında kalan ağaçlar bahçe içerisine alınmaya çalışılmaktadır.

Ermenek İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ermenek İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ermenek İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ermenek İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ermenek İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ERMENEK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ERMENEK MAH OKUL SOKAK ERMENEK İLKOĞRETİM OKULU ANTALYA

Telefon Numarası: 2423510103

Faks Numarası: 2423510103

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Antalya Ermenek İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş