Erkeksi...!

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 24 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Erkeksi...! konusu Dün sabaha karşıydı.Odamda oturmuş müzik eşliğinde kitabımı okuyor ve sıcak çayımı yudumluyordum.Güneş yavaş yavaş kendini göstermeye başlamıştı.Yine yeni bir gün, yine yeni bir benliğin başlangıcıydı.Hep yaptığım şeydi güne yeni bir benlik ile başlamak.Söz veriyordum her yeni günün başlangıcında, kimseyi üzmek yok diye hatta kendimi bile.Ama olmuyordu, olmuyordu, olmuyordu.Ben ne kadar çabalarsam çabalayayım.Çünkü herkez benim gibi değildi.Kime sevecen bir şekilde yaklaşsam korkuyla bakıyordu gözlerime.Peki neydi bu kadar çok korktukları?Uzun sürmedi bunu bulmam.’’Güvensizlik’’ evet küçük basit bir sözcük ama göründüğü kadar masum değildi.İnsanlar bütün yaşamlarını birbirlerini aldatarak geçirmişlerdi.Bunun sonucunda da bilinmez bir korku sarmıştı insanları.Herkesten, herşeyden, korkar olmuşlar kimseye güvenemez duruma gelmişlerdi.Ama düşününce bu nasıl birşey ki insanları bu hale getirmişti, neydi bunu yapan.Daha çok sevgi için mi, daha çok dostluk için mi, daha çok…Ne bilim ya beklide bu kadar masumca düşünmek aptallıktır beklide.Herkez biliyor ne için olduğunu.Daha çok güç için, daha çok para için, yada daha çok şey istedikleri için.Bitmek tükenmek bilmeyen bu hırs ve açlık neden hiç anlamıyorum.Ne yani daha çok gücün olunca narmal halinden daha güçlü mü olacaksın, daha çok paran olunca her istediğine sahip mi olacaksın.
    Beklide…!
    Peki ya aşk, sevgi, dostluk.Doğru ya artık bunların hiçbir değeri yoktur.Gücün olsun, paran olsun tamamdır.Bu dünya senindir hatta evren çünkü o kadar çok şey istersin ki, artık dünyaya sığmaz isteklerin.Peki ya bir gün evren sana ; ‘’artık sana verebilecek hiçbirşeyim kalmadı’’ derse…
    O zaman ne yapacaksı.Dur, dur ben söyleyeyim izninle.Şöyle bir dönüp bakacaksın geriye, sahip oldukların ve kaybettiklerine.Hangisi daha çok mutluluk verecek sana, yada hangisi daha çok acı verecek.Hissedeceksin göğsündeki acıyı, bir türlü bitmeyecek bir acı ve sonra vereceksin kendini sigaraya, içkiye.Düşüneceksin kaybettiklerini, gitmelerine izin verdiklerini hatta kapıdan kovduklarını.Kim gelecek aklına ilk söylesene.Ailen mi?Arkadaşların mı?Yoksa eski sevgilin mi?Güç ve para için uğruna bıraktığın insanlar!Bunlarla sınırlı kalsa gene iyi.Peki ya gençliğin yada çocukluğun.Doğru ya sen çocukluktan başlamıştın hep bir şeyler istemeye.Ya o bir türlü fırsat bulamadığın yada zaman ayırmaktan çekindiğin eğlenceler, mutluluklar, tatlı üzüntüler.Şimdi sen onlarada bir bahane bulmuşsundur.Diğerlerine yaptığın gibi.Güçlü olmam lazım, para kazanmam lazım.Peki, anlıyorum seni ama bu şekildede olmak zorunda değildi bee.Herkes para kazanmak ister, herkes güçlü olmak ister ama bu şekilde değil.İnsanlığın kuralına aykırı bir yaşayış şekli seninki.
    Düşünsene; böyle olmasaydı.Kendine yetecek kadar para kazansaydın.Büyük villaların yerine küçük kendine yetecek kadar bir evin olsaydı.Ailen yanında değil, belkide hayatta değil.Sen nerden bileceksin .
    Düşün; zamanının bir kısmını ailenle geçirsen.Anneciğin sana kekler, kurabiyeler yapsa.Babanla şöyle oturup erkek erkeğe sohbet etseniz, maçlara baksanız avazınız çıktığı kadar bağırsanız.Kardeşlerinle oyunlar oynasan küçük masum çocuksu oyunlar.Arkadaşların var dimi birde, Pazar geceleri halı saha maçına gittiğin arkadaşların.Bir yerde oturup hep beraber güzel bir kızı kestiğin arkadaşların, iyi veya kötü günlerinde sevinç ve hüzünlerini paylaştığın arkadaşların.Hadi onuda geçelim.Ya sevgilin, canından çok sevdiğin, herkesten sakındığın sevgilin kendinden bile.Elini her tutuşunda, gözlerinin içine her bakışında, saçının tek bir teline her dokunuşunda, küçük öpücüklerde aşkı hissettiğin sevgilin.Tutkuyla seviştiğiniz gecelerde tek vücut olduğun sevgilin.Gün doğumunda veya gece ayazında şiirler okuduğun sevgilin.Evlendiğinizde sana evlatlar verecek sevgilin hani nerde.
    Görebiliyormusun…!
    Bak hayat dediğimiz şey aslında ne kadar basit bir şekilde de yaşanabilir.Söyle bana, söylesene bunların olacağını bilseydin hangisini seçerdin.Tahmin edebiliyorum, hiç şüphesiz ‘’basit’’ olanı diyeceksin.Yalan söylüyorsun.Neden biliyormusun, çünkü bunların hepsini zaten en başından beri biliyordun…

Bu Sayfayı Paylaş