Erdemli Memduh Türkoğlu İlköğretim Okulu Mersin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Erdemli Memduh Türkoğlu İlköğretim Okulu Mersin konusu Mersin Erdemli Memduh Yılmaztürkoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Erdemli Memduh Yılmaztürkoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Erdemli Memduh Yılmaztürkoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Erdemli Memduh Yılmaztürkoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuz Mersin ili Erdemli ilçesi Kumkuyu Kasabası'nda bulunmaktadır. 1958 yılında TIRTAR İLKOKULU olarak eğitim öğretime başlamış olup, 1994 yılında yeni binasında TIRTAR İLKÖĞRETİM OKULU'na dönüşmüş,1998 yılında da İl makamının 09/07/1997 tarih ve 320/1631-24393 emirleri gereğince okulun adı Erdemli Memduh Türkoğlu İlköğretim Okulu olarak değiştirilerek yeni adıyla eğitim öğretime başlamış ve halen devam etmektedir. Okulumuz çevresinde başka okul bulunmadığından taşıma merkezli bir okuldur. 25 öğretmen ve 445 öğrenci ile eğitim ve öğretim etkinliklerine devam etmektedir. Okulumuzda ana sınıfıyla birlikte 11 derslik bulunmaktadır. Ayrıca 1 BTS (15+1 Bilgi Teknoloji Sınıfı), 1 Fen ve Teknoloji Laboratuarı, 1 Sosyal Bilgiler Sınıfı, 1 Teknoloji Tasarım ve Resim Atölyesi, Zeynep Nesrin KEÇECİ Kütüphanesi ve kantin mevcuttur.

TARİHÇEMİZ

Tırtar'da okul köy muhtar vekili M.Ali Özdemir önderliğinde M.Ali Maralı'nın yol üzerindeki 2 dönüm arsasını okul yeri olarak bağışlaması ve çalışkan Tırtar'lıların gayreti ile 15 kasım 1958 de tek öğretmen Musa Bozkurt ve 98 öğrencisi ile iki derslik olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Öğrenci sayısının artması ile 1964/1965 yılında köy imkânları ile iki derslik 27.000 TL'ye 1968 yılında bir öğretmen odası bir depo 7.000 TL'ye yaptırılmıştır.
    1975 yılında köylü devlet işbirliği ile okul binası üzerine 2.kat çıkılmıştır. İkinci katta,3 derslik, 2 idare odası ve bir salon yapılarak 8 derslikli okul olmuştur.
    Deniz Kuvvetleri Komutanlığının bağışı ile Atatürk büstü yapılmıştır. Okul binasının fiziki olarak ihtiyaçları karşılamaması ile Tırtar'da yeni bir okulun yapımı gündeme gelmiştir. Bu yoldan hareketle yeni binanın ihalesi yapılmış ve aynı yıl başlanmıştır.
    Kumkuyu belediye başkanı Abdullah Yaşar'ın çizdirdiği özel projeye göre bugünkü okul binası 10 derslik, 4 idare, 8 muhtelif oda ve18 kabin tuvalet olmak üzere devlet belediye ve vatandaş işbirliği ile inşa edilerek 20 mart 1994'te açılışı yapılmıştır.
    1994-1995 öğretim yılında 6.sınıfa kayıt yapıldı. Okulun adı Tırtar İ.Ö.O oldu. 1996 yazında zemin kat devlet tarafından yaptırıldı. Birinci katın 4 derslik 1 oda ve çok amaçlı salon yaptırıldı.. 1995-1996 eğitim öğretim yılında Çanakçı İlkokulu, 1996-1997 eğitim öğretim yılında da Yunus Emre İlkokulu taşımalı eğitime alındı..
    İl makamının 09/07/1997 tarih ve 320/1631-24393 emirleri gereğince okulun adı Erdemli Memduh Türkoğlu İlköğretim Okulu olarak değiştirildi.

İletişim Bilgilerimiz

ERDEMLİ MEMDUH TÜRKOĞLU
    İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ
    KUMKUYU KASABASI
    TIRTAR MAHALLESİ
    CAMİ SOKAK
    KUMKUYU / ERDEMLİ / MERSİN

TELEFON: (0324) 5258083

e-MAİL:319164@meb.k12.tr

Web sitemiz
    http://okulweb.meb.gov.tr/33/05/319164/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr