Enixma (E-Dergi) 17. sayı Download

'E-F' forumunda NeslisH tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Enixma (E-Dergi) 17. sayı Download konusu Enixma (E-Dergi) 17. sayı

Tanıtım:
    Bir grup linux kullanıcısının başta GNU/Linux olmak üzere açık kaynak kodlu - özgür işletim sistemleri ve programları için oluşturdukları e-dergi projesidir.

Yazar kadrosunun yazılarında özgür sistemlerin en can alıcı ve ilgi çeken konularını ele alıyor. Yazdıkları yazılar sade ve anlaşılır olması her kesimden linux kullanıcılarının anlamasını ve hoşça vakit geçirmesini sağlıyor.

Üreticiden : Enixma E-Dergi'nin 17. sayısı hazır. Bu sayıda KDE4'e kısaca göz attık. Kablolu ve kablosuz ağlar arasında geçişlar yapmak için geliştirilmiş olan çözümleri bazı dağıtımları esas alarak tanıttık. BSD adını duyan ama merak edenler için masaüstü sistemlerde BSD kullanılması için geliştirilmiş olan DesktopBSD incelemesi yer alıyor. Filmlere alt yazı eklemek için kullanabileceğiniz bir uygulama ile web kameraları için geliştirilmiş olan cheese de bu sayıda yer alıyor. Açık Kaynak-özgür yazılım kavramlarına açıklık getiriyoruz.

Linuxnet forumlarında ortaya çıkan Truva Linux, geliştiricisinin kaleminden anlatılıyor. Gentoo da bu sayıda yer alıyor. Ayrıca hobi işletim sistemleri olarak adlandırdığımız ve GPL lisanslı olan farklı işletim sistemleri de bu sayıda sayfalara konuk oluyor.

*Özgür Yazılım - Açık Kaynak
    *Filmlere Altyazı
    *Oregano
    *KDE4
    *Ağ Profilleri - Serbest Dolaşım
    *Gentoo Linux
    *DesktopBSD
    *Mandriva'da Masaüstü Ortamları
    *Truva Linux
    *Hobi İşletim Sistemleri

Uyarı : innDirmek için tıkladığınızda boş bir sayfa açılacaktır. Ardından innDirme başlayacaktır.

Not: E-dergi "pdf" olduğu için PDF tarayıcılarıyla okunabilir. Örneğin: Adobe reader, Foxreader.

Sürüm : 17. sayı

Boyut : 8.9 Mb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : Enixma

Enixma (E-Dergi) 17. sayı

Bu Sayfayı Paylaş