Emule nasıl kullanılır Resimli Anlatım

'Resimli Program Anlatımı' forumunda UquR tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Emule nasıl kullanılır Resimli Anlatım konusu iEd2k bir p2p paylaşım programıdır. Programı ve kullanımı ücretsizdir.

DOWNLOAD

Ardından programı çalıştırıp bağlanmayı deneyin (Programı çalıştırdıktan sonra güvenlik duvarı engeli çıkınca "Engellemeyi Kaldır" seçeneğini seçmeyi unutmayın.) Eğer "Düşük ID" (Bkz. Resim1) alırsanız veya bağlantı kuramazsanız o zaman yapacağınız işlem modeminizde port açma işlemidir. Programdan çıkın ve BU SİTEDEN sol taraftaki menüden "Modemde Port Açma" linkine tıklayın ve oradan modeminizin marka ve modelini seçip gerekli ayarlarınızı yapın.

Resim 1

Port işini hallettikten sonra programınızın seçenekler kısmına girin önce nickinizi değiştirin (Bkz. Resim 2) ve bağlantı sekmesine tıkladıktan sonra Resim 3'te gördüğünüz ayarların sizde de aynı olduğunu görün. Resim 2

Resim 3

Arada bir sunucu dosyalarını tamamen silin veBU ADRESTEN en üstteki add to emule linkine tıklayarak yenileyin.

Sunuculara bağlanırken listeyi Dosyalara göre sıralayın ve en çok dosya olan sunucuya bağlanın.

Sürekli olarak eMuLe kullanmayı düşünüyorsanız bilgisayarınızı ve emule programını hiçbir zaman kapatmamanızı öneririm.

Bir çok kişinin bildiği gibi emule kredi sistemi üzerine çalışır. Her kullanıcı ile aranızda bir kredi notu vardır ve bu nota göre indirmek istediğiniz dosya için sıraya girersiniz. Notunuz fazla ise sırada önceliğiniz artar. Kredi notunuz dosya indirip gönderdikçe artar.

Ayrıca sürekli olarak 15-16 KB/sn oranında paylaşımınız aktif olsun. Bilindiği üzere Upload yaparken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ayrıca 15-16 KB upload kimsenin bilgisayarını kastırmaz. Herkes dosya paylaşmaya özen gösterirse indiren kişiler çok daha kısa sürede istedikleri dosyalara ulaşabilirler.

eMuLe kullanmaya başladıktan sonra ilk zamanlarda bağlantının yavaşlığından şikayetçi olabilirsiniz ama emule kullanmaktan vazgeçmeyin yaklaşık 1 hafta-10 gün sonra bağlantının ne kadar hızlandığını göreceksiniz. Bunun kanıtı olarak aşağıya az önce emule'den aldığım ekran görüntüsünü koyuyorum.

2. dewo

dewo Yeni Üye

selamlar ben emule rozabcak 3 kullaniyorum ama bendeki serverleri bir türlü yüksege baglamiyorum neden derseniz cevap yazarsaniz sevinriim saygilarla

Bu Sayfayı Paylaş