Elmacık İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Elmacık İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu Elmacık İlköğretim Okulu Hakkında - Elmacık İlköğretim Okulu Tanıtım - Elmacık İlköğretim Okulu Resimleri - Elmacık İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

OKULUMUZ

Okulumuz Adıyaman Merkeze baglı Elmacık Köyünde olup 1954 yılında Eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuzun Merkeze uzaklığı 23 km’ dir.Okulumuz bünyesinde 8 derslik 1 Anasınıfı 1 kütüphane 1 BT sınıfı barındırmaktadır. Kütüphane2008-2009 eğitim öğretim yılın başında Türkiye genelinde ve okulumuzca yapılan kitap toplama kampanyası sonucu oluşturulmuş olup ve şu an bünyesinde 2000 kitabı barıındıran bir kütüphane haline gelmistir. Okulumuz 2007 yılında TOÇEV tarafindan onarılmış modern bir görüntüye sahip olmuştur. Ayrıca bu yıl içerisinde oluşturulan kütüphane, BTS, bahçeye yapıilan çesmesiyle ve okula kazandırılan fotokopi makinesiyle eksikleri büyük ölçüde tamamlamıştır. Okulumuzun şu an 1 Okul Müdürü 1 Okul Müdür Yardımcısı 11 ögretmeni ve 170 ögrencisi bulunmaktadır.
    Okulumuz 3 binadan olusup büyükçe bir bahçesi bulunmaktadir.

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Elmacık İ.Ö. Okulu 1953 yılında köy odasında eğitim-öğretime başlamıştır. 1954 yılında ise şuan bulunduğumuz yerde okulun yapımı tamamlanıp hizmete açılmıştır.Orta okul bölümü 1997 yılında faaliyete girmiştir.

KÖYÜMÜZ

Köyümüzün doğusunda Battalhöyük, kuzeyinde Doyran, batısında Külafhöyük güneyinde Yeşilova köyleri bulunmaktadır.
    Köyümüz dayanışmanın,
    işbirliğin ve hoşgörünün hakim oldugu bir köy olması itibariyle diger köylerden farklılık arz etmektedir

Elmacık İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Elmacık İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Elmacık İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Elmacık İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Elmacık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ELMACIK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ELMACİK KÖYÜ

Telefon Numarası: 4162471097

E-mail Adresi : 382709@meb.k12.tr-mfirat02@hotmail.com

Web Adresi :
    http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/382709/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş