Elişi etkinlikleri-Kağıttan ördek yapalım

'Okul Öncesi Eğitim' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Elişi etkinlikleri-Kağıttan ördek yapalım konusu
    Bu ördek yüzebiliyor çocuklar. Haydi bakalım başlayın katlamaya...

Yine her zamanki gibi kare şeklindeki kağıdımızı alıyoruz ve adım adım ördeğimizi yaratmaya başlıyoruz. İlk olarak kağıdımızın alt ve üst köşelerini şekildeki gibi, ortada birleşecek şekilde katlıyoruz.

Sonra bu şekli elde ediyoruz ve biraz önce katladığımız kanatları şimdi arkaya kıvırıyoruz.

Böylece bu şekli elde ediyoruz. Şimdi sıra geldi kuyruğunu yapmaya. Sol tarafta kalan ucu içe kıvırarak yukarı doğru katladığımızda kuyruk da tamam.

Eğer bu şekle kadar gelebildiysek bitti sayılır. Şimdi kağıdımızın üstte kalan iki köşesini alta doğru resimde görüldüğü gibi kıvırıyoruz ve alt köşelerle birleştiriyoruz

Eveeet, eğer bu şekli de yaptıysak bir tek ördeğin başını yapmak kaldı. Kağıdın uzun olan ucunu şekildeki gibi arkaya doğru ve yukarı kıvırırsak,

Son hamleye sıra geldi böylece. Elde ettiğimiz şeklin yukarıya kıvırdığımız parçasının ucunu biraz yana doğru aşağıya kıvırırsak, ördeğimiz yüzmeye hazır.

Bitti arkadaşlar. Sıcaktan bunalmış ve yüzdürülmeyi bekleyen kağıt ördeğimiz işte buna benziyor.

Bu Sayfayı Paylaş