Ehliyet almak için 2011 de ne memzunu olmak lazım

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 28 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Ehliyet almak için 2011 de ne memzunu olmak lazım konusu ehliyet almak için 2011 de ne memzunu olmak lazım

Eğitim
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 41 inci maddesinin (b) bendinde öngörülen A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacak olanlarda aranan en az ortaokul veya sekiz yıllık temel eğitimi bitirmiş bulunmaları şartı, bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 5 temmuz 2006 tarihinden itibaren beş yıl süreyle aranmaz (05 Temmuz 2011e kadar). İlkokul mezunu olmaları yeterli sayılır.
    Yukarıda ki değişiklikten sonra, artık ilkokulu mezunları ehliyet alabilecekler .

Aşağıdaki eğitim belgeleri olanlar ehliyet alabilirler
    � İlkokul diploması olanlar ,
    � Ortaokul terk tasdiknamesi olanlar ,
    � Hizmet içi eğitim 2. kademe diploması olanlar ,
    � Dışarıdan bitirmek için ilköğretime kayıt olanlar,(en az 19 yaş)
    � İlköğretim mezunu olanlar,,
    � Lise mezunu veya öğrencisi olanlar,
    � Üniversite mezun veya öğrencisi olanlar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Eğitim
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 41 inci maddesinin (b) bendinde öngörülen A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacak olanlarda aranan en az ortaokul veya sekiz yıllık temel eğitimi bitirmiş bulunmaları şartı, bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 5 temmuz 2006 tarihinden itibaren beş yıl süreyle aranmaz (05 Temmuz 2011e kadar). İlkokul mezunu olmaları yeterli sayılır.
    Yukarıda ki değişiklikten sonra, artık ilkokulu mezunları ehliyet alabilecekler .

Aşağıdaki eğitim belgeleri olanlar ehliyet alabilirler
    � İlkokul diploması olanlar ,
    � Ortaokul terk tasdiknamesi olanlar ,
    � Hizmet içi eğitim 2. kademe diploması olanlar ,
    � Dışarıdan bitirmek için ilköğretime kayıt olanlar,(en az 19 yaş)
    � İlköğretim mezunu olanlar,,
    � Lise mezunu veya öğrencisi olanlar,
    � Üniversite mezun veya öğrencisi olanlar

Kaynak: ehliyetokulu.com

3. selam lar arkadaşlar ben ehliyet almak istiyorumda

Bu Sayfayı Paylaş