Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı konusu Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı

KURULUŞ

28 Mart 1983 tarih ve 1809 sayılı kanunla kurulan Devlet Türk Mûsikîsi Konservatuarı, Ege Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 15 Ekim 1984'de Kurulmuş. 1985 yılında Temel Bilimler Bölümü ve 50 öğrenci ile eğitimine başlamıştır.

AMAÇ

Temel Bilimler, Ses Eğitimi, Türk Halk Oyunları ve Çalgı Yapım bölümlerinde verilen eğitim sonucu, yetkin sanatçılar ve eğitimciler yetiştirerek, Türk kültürünün yakından tanınmasını sağlamak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır.

İSTİHDAM DURUMU

E.Ü. Devlet Türk Mûsıkîsi Konservatuarı mezunları, Klasik Türk Müziği ve Halk Müziği Devlet Korolarında ses ve saz sanatçısı, mezuniyet sonrası alacakları formasyon eğitimi ile çeşitli il ve ilçelerde ki M.E.B.'e bağlı ilköğretim ve liselerde, halk eğitim merkezlerinde öğretmen, üniversitelerde okutman, araştırma görevlisi, lütiye, T.R.T.'de prodüktör, ses ve saz sanatçısı olarak görev alabilmektedirler.

FİZİKİ YAPI

E.Ü. Devlet Türk Mûsikîsi Konservatuarı E.Ü. Kampüsü içindeki binalarında, 17 dersliğe, 2 dans salonuna, bilgisayar laboratuarına, 150 kişilik konferans ve dinleti salonuna, 3 adet çalgı yapım atölyesine, profesyonel ses kayıt stüdyosuna, geleneksel giyim kuşam atölyesine, kütüphane, çalgı satış ofisi ve sergi salonuna sahiptir.

Prof. Dr. Azmi Telefoncu
    Müdür

Doç. Dr. Mehmet Öcal Özbilgin
    Müdür Yrd.

Nursel Aker
    Yüksekokul Sekreteri

KONSERVATUVAR YÖNETİM KURULU
    Prof. Dr. Azmi Telefoncu
    Prof. Dr. Berrak Taranç
    Prof. Dr. Gürbüz Aktaş
    Prof. Dr. Muharrem Hakan Cevher
    Doç. Dr. Mehmet Öcal Özbilgin

İLETİŞİM

T.C. EGE ÜNİVERSİTESİ Devlet Türk Mûsikîsi Konservatuvarı E.Ü. kampusü Bornova / İzmir

e-mail: dtmk@mail.ege.edu.tr

Tel: (0232) 388 10 24

Fax: (0232) 388 70 37

Bu Sayfayı Paylaş