Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu konusu
    Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu

GENEL BİLGİLER VE TARİHÇE

Yüksekokulumuz, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulu'nun 03/03/1993 tarihli toplantısında, Ege Üniversitesi bünyesinde, Ödemiş ilçesinde hizmet vermek üzere açılmış ve 1994-1995 eğitim-öğretim yılında üç programa (Fidan Yetiştirme, Sebze Üretimi, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi) öğrenci alarak faaliyete başlamıştır. Bu programlara ilave olarak 1995-1996 eğitim-öğretim yılında Besicilik, 1996-1997 eğitim-öğretim yılında da Tohumculuk Programı'nın açılması ile Yüksekokulumuzdaki program sayısı beşe yükselmiştir. İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi Programı'nın adı, 2002-2003 eğitim-öğretim yılından itibaren 'Tarımsal İşletmecilik' olarak değiştirilmiş, ancak söz konusu program 2008-2009 eğitim öğretim yılı itibariyle kapatılarak, yeni program olarak Organik Tarım Programı açılmıştır.

Yüksekokulumuz kampüsünde biri bilgisayar destekli olmak üzere A, B ve C bloklarında toplam 12 derslik, idari büro ve öğretim elemanı odalarının bulunduğu hizmet binası, müdür, müdür yardımcıları ve yüksekokul sekreteri odalarının bulunduğu 1 idari bina, ziraat mühendislerinin bulunduğu 1 işletme binası bulunmaktadır.

ADRES: E.Ü. Ödemiş Meslek Yüksekokulu, 35760 Ödemiş / İZMİR
    Telefon: (232) 545 32 72 - 545 21 49 - Faks: 544 43 56

Bu Sayfayı Paylaş