Edwards yine Busch'u geçti, kazandı

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Edwards yine Busch'u geçti, kazandı konusu Chase'e üç yarış kala Bristol yarışında Carl Edwards yine Kyle Busch'u geride bırakmayı başardı ve sezonun 6. zaferini elde etti.

Daha önce kazandığı 12 yarışa rağmen bu Edwards'ın polden başlayıp kazandığı ilk yarış oldu.Edwards polü aldı, en hızlı turu attı, en çok tur lider gitti ve kazandı.

Busch'un pit stoplar sırasında liderliği ele geçirmesine rağmen Edwards son 30 turda yine geçmeyi başardı ve kazandı.Busch bu geçiş sırasında Edwards'ın agresiv davrandığından şikayetçiydi;

"Carl bana çarparak geçti, bu hareketinden dolayı benden özür dileyecek! Çünkü her zaman bunu yapıyor.Eğer bu onun tarzıysa, ben de Chase'de onunla böyle yarışacağım!"

Edwards ise kendisini savundu;

"Özür dilemeyeceğim.Çünkü onlar her zaman bana düşman gibi davranıyorlar.Onu yarış sırasında geçmemin zor olduğunu farkettim.Daha sonra kendime sordum; 'Acaba o olsa ne yapardı?' daha sonra ben de onun gibi yaptım."

Yarış sonrası Chase'de ise büyük değişiklikler oldu.Kasey Kahne tam 3 sıra kaybetti ve Chase'in 56 puan gerisine düştü.Eğer Chase'e girerse 5020 puanlık bir avantajla başlayacak.Ancak şimdi Chase'e girmesi bile zor.Clint Bowyer Chase'e girdi ve David Ragan Chase'e 12 puan uzakta.

İki yarış kala Chase şu şekilde;

1.Kyle Busch: 5080
    2.Carl Edwards: 5060
    3.Jimmie Johnson: 5020
    4.Dale Earnhardt Jr: 5010
    5.Jeff Burton: 5010
    6.Denny Hamlin: 5010
    7.Clint Bowyer: 5010
    8.Tony Stewart: 5000
    9.Greg Biffle: 5000
    10.Kevin Harvick: 5000
    11.Jeff Gordon: 5000