Edirne - Keşan - Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Edirne - Keşan - Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi konusu Edirne - Keşan - Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi - Keşan İlinde Bulunan Liseler

Okulumuz Yabancı Dil Ağırlıklı Lise olarak 10.003.350 metre kare arsa alanına 9.203 metrekare bahçe alanı olmak üzere hayırsever İşadamı Yusuf Çapraz tarafından yaptırılmıştır.İnşaata başlama tarihi15/03/1993,bitiş tarihi 06/09/1994 olup Eğitim Öğretime Ekim 1994 yılında başlamıştır.(1993-1994 Öğretim yılında Keşan Lisesi bünyesinde Eğitim Öğretime başlamıştır.)
    2005/2006 Eğitim ve Öğretim yılına ise okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının Yabancı Dil Ağırlıklı Liseleri Anadolu Liselerine dönüştürmesi kapsamında Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi olarak devam etmektedir.

Okulun Adı : Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi KEŞAN
    Adresi : Aşağı Zaferiye Mah.Enez Kavşağı Yanı KEŞAN/EDİRNE
    Telefon Numaraları : (0284)-7148467 – (0284) 7148468
    Amaçları : T.C Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün Lise çağına gelmiş çocukların 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen esaslar doğrultusunda yetişmelerini sağlamak ve,
    1-Bütün öğrencilere Orta Öğretim seviyesinde asgari ortak bir kültür vermek suretiyle onlara kişi ve toplum sorunlarını tanıtmak,çözüm yolları aramak ve yurdun iktisadi,sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak bilinci ve gücünü kazandırmak,
    2-Öğrencileri çeşitli program ve okullarla ilgili iktisat ve kabiliyetleri ölçüsünde ve doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata, iş alanlarına hazırlamaktır.
    Müdür :YETİŞ ERSOYLU (ASİL)
    Okutulan Yabancı Diller: İngilizce + Almanca

Bu Sayfayı Paylaş